Актуальні новини

«Пітер Пен» – нова історія без магії

У Львові представили постановку про одного з найпопулярніших персонажів дитячої літератури ХХ століття
Вистава, прем’єра якої відбулася учора, 6 липня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької, має позначку «12+» і розрахована на сімейний перегляд. 
В афіші спектакль «Пітер Пен: нова історія» зазначений як музична пригода. 

Переклад з англійської зробила Олеся Галканова-Лань. Вона ж – режисер постановки. Художник – Орест Гелитович. Костюми – Олексій Лань. Музика й тексти пісень – Олександр Мельник, Брія Блессінг, Мирослава Солук. Хормейстер – Оксана Явдошин. Танці й пластика – Марта Кулай.
У виставі, а зроблена вона у стилі американських коміксів, що є для заньківчан ноу-хау, показано проблемність стосунків між підлітками та їхніми батьками.  «Підлітковий період – дуже складний, тому важливо, аби батьки у цей час максимально переймалися життям і дозвіллям своїх дітей», – говорить режисер Олеся Галканова-Лань. І додає, що «вилучила» зі сценарію всю магію – зробила персонажів вистави звичайними, пересічними людьми: «У нас – історія про дівчинку з добропорядної сім’ї і дітей, які живуть на вулиці». 

Вистава розрахована на два склади. У ролі Венді Дарлінг – Марія Шумейко та Марина Мазур. У ролі Пітера Пена – Назар Московець та Володимир Пантєлєєв. Джеймс Дарлінг, капітан – Олег Сікиринський, Олександр Норчук. Діана Дарлінг, Віола – Альбіна Сотникова, Валентина Мацялко. 
Вистава – багатофігурна, але масовки у класичному розумінні слова у ній нема. 
Залишається нагадати, що Пітер Пен – персонаж казкових повістей шотландського письменника сера Джеймса Метью Баррі «Пітер Пер у Кенсінгтонському саду» і «Пітер і Венді» та п’єси «Пітер Пен», написаних понад 100 років тому. 

Прототипом персонажа, котрий надихнув письменника, був Майкл Ллуелін Девіс. За задумом Баррі, Пітер Пен – хлопчик, котрий не хоче дорослішати – довіку залишається підлітком і навіть спромігся зберегти молочні зуби. Втік з дому через димар, полетів у лондонський Кенсінгтонський сад, познайомився з феями. Пізніше жив у Нетландії  у компанії хлопчиків, що загубилися Кенсінгтонських садах разом із Венді Дарлінг… 

  Помер режисер «Опівнічного експреса» та «Стіни» Алан Паркер

Історії про Піта Пена неодноразово екранізувалися. Добре відомий однойменний мультфільм Волта Діснея 1953 року, також – фільм 1991 року «Капітан Крюк». Двосерійну художню кінострічку 1987 року про вічного підлітка відзняли 1987 року й на кіностудії «Беларусьфильм». 
Прем’єра заньківчан у баченні Олесі Галканової-Лань – це мюзикл. Переглянути його можна сьогодні, 7 липня. А потім – аж у вересні. 
Відпустка! 
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Тараса Валька.

Залишити відповідь