Актуальні новини

Помер український художник і архітектор Флоріан Юрʼєв

11 вересня на 93-му році життя помер український художник та архітектор Флоріан Юрʼєв. Про це повідомили в Національному художньому музеї України.

«Це велика втрата для нас усіх, адже Флоріан Юр’єв був винятковим багатогранним митцем, новатором, чия робота, зокрема, додала на карту Києва одні з найцікавіших прикладів архітектури модернізму, які нині є пам’ятками», – ідеться в повідомленні.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525980 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525980{ margin: 0!important; } }

У музеї нагадали, що в січні 2019 року організовували персональну виставку Юр’єва «Modus, Coloris, Sintez». Тоді глядачі вперше могли ознайомитися із самобутніми мистецькими концепціями, архітектурними проєктами та музичними інструментами.

У колекції Національного художнього музею України зберігається 8 робіт митця, а також портрет і фігура Флоріана Юр’єва, виконані його близьким другом Борисом Довганем.

У громадській організації «Музей сучасного мистецтва» зазначили, що архітектор помер у колі близьких друзів. Режисер і публіцист Олексій Радинський розповів у коментарі «Суспільному», що Юрʼєв тривалий час важко хворів.

Одним із найвідоміших проектів Юр’єва стала київська «Літаюча тарілка»

Флоріан Юр’єв був не лише живописцем та архітектором, а й скрипковим майстром і педагогом. Він народився 11 серпня 1929 року в Кіренську Іркутської області. До Києва переїхав у 1950-му й закінчив там Київський художній інститут.

Свого часу став автором радянського герба Києва (затверджений 1969 року) та архітектором житлового масиву в київському мікрорайоні Нивки. Також він був співавтором наземного павільйону станції метро «Хрещатик» і пам’ятника репресованим художникам на території Академії образотворчого мистецтва й архітектури. Крім цього, Юрʼєв створив низку моделей скрипок.

  Фільм "Номери", над яким Сенцов працював у російській колонії, презентують на Berlinale 2020

Залишити відповідь