В цей день жителі сіл починали копати картоплю, збирали урожай груш і яблук, викопували цибулини тюльпана, пересаджували квіти.

Це народне свято присвячене двом апостолам від сімдесяти — Прохору і Пармену. Воно відзначається 10 серпня 2019 року (за старим календарем — 28 липня), інформує .

Як свідчить повір'я, дванадцять учнів Ісуса скликали всіх своїх послідовників (70 осіб) і доручили їм вибрати серед усіх їх сімох з метою покладення на них завдань за рішення повсякденних і побутових проблем для того, щоб у самих апостолів було більше часу на несення слова Божого людям. Так, нарівні з п'ятьма іншими, доля посміхнулася і Прохору з Парменом.

Прохор був учнем апостола Петра. Надалі став єпископом Нікомидії. Постраждав за свою віру в провінції Римської імперії Антіохії.

Подальша доля Пармена оповита таємницею. Є думка, що він розповідав про Євангелію в Македонії, де і закінчив своє життя в 117 році. Також існує версія, за якою Пармен помер ще до відбуття апостолів з Єрусалима.

Традиції та обряди

На Прохора — Пармена збирають перший урожай стиглих груш. Викопують цибулини тюльпана. У розпалі збирання картоплі.

Також 10 серпня відзначають своє свято ковалі. Їх особливо шанують селяни і намагаються висловити свою повагу. Адже хто, як не коваль, і серп полагодить, і косу налагодить, і коня підкує. Також їм часто приписували чарівницькі здібності — адже вони розуміють мову вогню і металу.

Прикмети

  • На Русі існувало повір'я: «На Прохора і Пармена не буде толку від обміну». У цей день намагалися нічого не міняти, оскільки вважалося, що воно або загубиться, або зламається.
  • Щедра роса вранці віщує сонячний день.
  • Якщо цього дня безвітряно і ллє дощ — це до тривалої негоди.
  • Високо пливуть хмари — передвісники сухих і сонячних днів.
  10 грудня — Знамення Пресвятої Богородиці: історія, традиції та прикмети свята