Короткий гайд з сучасного ділового етикету.

Якщо хочете розвиватися в кар'єрі, добре і багато трудитися недостатньо. Потрібно працювати над професійним іміджем, налагоджувати контакти і вміти ефективно комунікувати з людьми. Важливі правила професійного етикету, які стануть в нагоді будь-якій сучасній дівчині читайте далі в матеріалі, інформує .

Використовуйте своє ім'я та прізвище

Представляючи себе в діловій ситуації, завжди використовуйте не тільки ім'я, а й прізвище. Там, де по батькові може бути недоречне, прізвище завжди до речі. Воно допоможе людині краще запам'ятати вас, до того ж так ви будете звучати солідніше.

Коли є інша людина, повторіть її ім'я вголос: «Приємно познайомитися, Євген». Це допоможе швидше запам'ятати його. Крім того, називаючи ім'я співрозмовника, ви виглядаєте впевненіше.

Дотримуйтеся формальності

В діловій обстановці формальність завжди буває доречна. Дотримання етикету дозволяє нам знайти поважний спосіб комунікації з будь-якою людиною, тому, як би не змінювалися способи спілкування, є правила, яких варто дотримуватися.

Наприклад, вставати, коли вас комусь представляють. Або не заводити особисті розмови з діловим партнером, поки ви не покинете місце зустрічі. В бізнес-співтоваристві це називають «правилом ліфта», маючи на увазі, що непристойно обговорювати особисті враження чи проблеми до тих пір, поки ліфт не виявиться на нижньому поверсі. Ніколи не знаєш, хто може вас почути, тому розкривати подробиці свого життя, відносин з колегою або партнером безпосередньо на роботі вважається непрофесійно.

Намагайтеся оперативно відповідати на робочі листи

Голова ради директорів Google Ерік Шмідт основним правилом «поштового» етикету називає швидку відповідь на листи. Як зазначає Шмідт: "Більшість кращих і зайнятих людей, яких ми знаємо, швидко реагують на свої електронні листи не тільки від нас або декількох обраних відправників, але і від усіх. За його словами, залишаючись уважною і чуйною, людина створює позитивний зворотний зв'язок. Завдяки йому колеги і команда з більшою ймовірністю будуть включати вас у важливі обговорювання і прийняття рішень. Прагніть бути тим, на кого люди можуть покластися в будь-який момент.

  14 листопада — Кузьминки осінні: історія, традиції та прикмети свята

Якщо у вас немає можливості дати відповідь на лист негайно, напишіть про це і уточніть, протягом якого часу ви зможете допомогти. Так ви покажете, що як і раніше відкриті до співпраці.

Під час ділової трапези замовляйте те ж, що і всі

Під час вечері з колегами або партнерами краще всього слідувати їх темпу прийому їжі. Якщо вони замовляють закуски і основну страву — слід вчинити так само. Просять кави після обіду — підтримайте їх. Навряд чи співрозмовнику буде комфортно, якщо ви станете сидіти навпроти за порожнім столом і хрустіти пальцями, чекаючи, поки він закінчить їсти.

Пам'ятайте, що хто ініціює зустріч, той і платить

Коли ви просите колегу, партнера або іншу поважну людину зустрітися з вами за чашкою кави, щоб отримати від пораду або попросити про послугу, оплата рахунку повинна бути на вас. Ви пропонуєте людині скорегувати свої плани, щоб допомогти вам, і віддячити їй за це буде справедливо.

Тим не менш оплата повинна бути делікатною. Ви не хочете закінчити ділову зустріч суперечкою про рахунок. Виявіть ініціативу, скажіть, що ви повинні платити, але, якщо співрозмовник активно чинить опір, поступіться і нехай кожен платить за себе.

Запрошуючи когось на зустріч в кафе або ресторан, доречно відразу визначити формат зустрічі. Словами «давайте пообідаємо разом» і «вип'ємо по чашці кави» можна заздалегідь визначити, наскільки тривалою буде бесіда.

Умійте правильно завершити зустріч

В ідеалі ділова зустріч повинна триматися в суворих часових рамках. Частіше всього 30 хвилин достатньо, щоб чітко викласти мету, вислухати співрозмовника, дати відповідь і не відвести розмову в бік. Якщо це зустріч за їжею, вона може тривати годину — вискакувати з-за столу відразу після того, як отримали, що хотіли, неввічливо.

  У Петербурзі святкували український Святвечір

Йдіть до того, як співрозмовник візьметься за переказ своїх сімейних проблем. Закінчуйте зустріч чимось обнадійливим: «Буду тримати вас в курсі», «Сподіваюся на подальшу співпрацю», «Звертайтеся, якщо я можу чимось допомогти». Змусьте людину відчути, що ця зустріч була для вас важлива і приємна.