Цей пост ще називають Пилипівський, або — “Пилипко”, оскільки заговини (останній день, коли можна наїстися всім, чого душа забажає) припадає на 27 листопада, день пам’яті апостола Пилипа.

Різдвяний піст, який припадає на період з 28 листопада по 6 січня, вважається одним з найтриваліших і найсуворіших. Віруючі протягом 40 днів будуть дотримуватися приписів церкви, щоб не накликати на себе гнів Вищих Сил, інформує Ukr.Media.

Вірянам буде корисно дізнатися про те, що можна і що не можна робити під час посту, щоб виключити неприємності.

Що можна робити в Різдвяний піст

Різдвяний піст — це можливість очистити душу від гріхів, тому важливо щодня молитися. Завдяки щирому каяттю і проханню про допомогу кожен зможе встати на шлях істинний і уникнути помилок в майбутньому.

Під час посту духовному зростанню сприяють добрі діяння. Вірянам важливо відгукуватися на прохання про допомогу і не відмовляти в підтримці нужденним.

Піст — це не дієта, тому віруючі повинні дотримуватися стриманість у всьому, а не тільки в їжі.

Під час Різдвяного посту можна хрестити дітей, але слід пам’ятати про те, що під час святкового застілля їжа повинна бути пісною.

В піст не накладається заборона на побутові справи, роботу, творчість й захоплення, проте обов’язково потрібно приділяти належний час молитвам, духовним заняттям і благим діянням.

Дотримуватися посту за всією суворістю можуть тільки ті люди, у яких немає проблем зі здоров’ям. Перед вступом в Різдвяний піст варто відвідати лікаря і порадитися зі своїм духовним наставником. Вони допоможуть скласти меню з урахуванням індивідуальних потреб.

Що не можна робити під час посту

Піст — це стриманість, а значить, багато харчових продуктів будуть під забороною. Віруючим варто відмовитися від вживання м’яса, молока і молочних продуктів, яєць. В деякі дні будуть послаблення, коли в меню можна включити рибу і морепродукти, а також пригубити трохи церковного вина.

  Оля Цибульська вразила шанувальників стильним образом в українському вінку

Під забороною в пост розважальні заходи, тривалий перегляд розважальних програм. Заборона накладається на будь-які шкідливі звички.

Заборонено під час Різдвяного посту лихослів’я, розпалювання конфліктів і потурання емоціям. Не можна поширювати чутки, обмовляти, піддаватися зневірі.

З 28 листопада по 6 січня церква не проводить вінчання. Подружнім парам в цей період слід утриматися від близькості.

Справитися з усіма заборонами Різдвяного посту буде простіше, якщо сприймати стриманість як шлях до духовного зростання і відродження. Щирі молитви, підтримка близьких і духовного наставника допоможуть легше перенести складності цього періоду.