У цей день селяни йшли до церкви для освячення хліба і солі. Освяченими продуктами годували домашню худобу і вірили, що весь рік вона не буде хворіти.

Народне свято Родіон і Ераст відзначається 23 листопада 2019 року (за старим стилем — 10 листопада). Віряни православної церкви в цей день вшановують пам’ять святих апостолів від 70-ти Ераста, Родіона і ще 4-х братів по вірі, інформує Ukr.Media.

Історія

Вчителем апостолів Родіона (Іродіона) і Ераста був святий Павло. Іродіон був не просто учнем, а був родичем Павла і подорожував скрізь разом із ним. Під час поширення християнської віри на Балканах він був поставлений єпископом в місті Патари.

Проповідуючи Слово Ісуса Христа, Іродіон привернув до християнсько віри багатьох язичників, чим викликав гнів у інших іудей. Вони напали на нього, побили, закидали камінням і поранили ножем. Коли язичники пішли, Господь Бог вилікував рани Іродіона. Після цього він ще довго подорожував з апостолом Петром. Після його розп’яття Іродіон був обезголовлений.

Ераст займав високе становище в місті Коринфі (він був знатного походження), але, прослухавши проповіді Петра, залишив це життя і вирішив присвятити себе Богові. Свій шлях почав в Єрусалимській церкві, а пізніше був призначений єпископом у місті Панеаді, де і прослужив до глибокої старості.

Традиції і обряди

У цей день продовжують віддавати непотрібний одяг.

Щоб захистити тварин від різних хвороб, до церкви несуть спечений хліб і великий шматок солі, освячують їх і годують ними худобу. Вважається, що це додасть їм здоров’я. Якщо ж у цей час корова продається, то на додачу до неї даються освячені шматки хліба і солі.

  Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs 2021 оголосив програму

Прикмети:

  • Якщо іній вкрив усе навколо — бути морозу.

  • Якщо дме вітер, то незабаром закрутять хуртовини.

  • Якщо в цей день дороги розвезло, то зима буде лютою.

  • Якщо туман стелиться по землі або все покрило білим снігом — бути потеплінню.

  • Якщо на Ераста і Родіона розцвірінькалися горобці, то незабаром наступить відлига. Якщо ж вони ховаються в траві, то бути сніжній бурі.

  • Якщо горобці в гнізда багато пуху тягають — чекайте холодів.

  • Якщо пізно ввечері рябчики до ялиці підлетіли ближче, то підніметься нічний вітер і вдарить ранковий мороз.