Актуальні новини

Румунський фотограф присвятив незвичайний проєкт до 30-річчя повалення комунізму

Місто Тімішоара стало першим вільним від комунізму містом Румунії. Саме тут 16 грудня 1989 року почалася антикомуністична революція, яка вже наступного дня захопила Бухарест та інші міста країни.
Зміна режиму супроводжувалася масовими сутичками із застосуваням зброї та навіть військової техніки. Понад 1000 людей загинули, а близько 3 тис. отримали поранення під час кривавого протистояння на вулицях румунських міст, а комуністичні лідери – подружжя Ніколає та Елена Чаушеску – були страчені.
В неділю 15 грудня 2019 року в Тімішоарі відбувся Марш Свободи та покладання свічок на сходах головного собору міста на згадку про загиблих героїв народного повстання.
Напередодні річниці революції Дані Амарієй, місцевий фотограф, реалізував проект «Тімішоара – 30 років свободи», повідомляє спільнота Балканський оглядач. Він поєднав знімки грудня 1989 року із сьогоднішніми фотографіями міста і виклав колажі на Фейсбук. «Через 30 років після того, як у Тимішоарі спалахнула революція, я хочу подякувати тим, хто приніс жертву за свободу», – написав Дані.

  4-й Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs через посилення карантину у Харкові відбудеться в онлайн-форматі

Залишити відповідь