Актуальні новини

«30 незалежних»: Український інститут презентує мультимедійний проєкт до 30-ї річниці незалежності України

Український інститут спільно з агенцією культурного менеджменту Port.agency та за підтримки Міністерства закордонних справ України презентують проєкт «30 незалежних». Проєкт дозволяє почути незалежну Україну голосами 30-ти видатних особистостей, які створюють її історію прямо зараз, і розповідають про Незалежність через власний символічний предмет.
Серед героїв проєкту — художники та науковці, спортсмени та актори, громадські діячі, реформатори освіти та медицини, талановиті молоді підприємці.
Участь у проєкті взяли: співачка Джамала, олімпійська чемпіонка Еліна Світоліна, композитор Валентин Сильвестров, підприємець Ярослав Ажнюк, акторка Іванна Сахно, та інші. Мета проєкту — представити людей з різним досвідом та професіями, що спільно формують портрет нової, сучасної України.
Кожен із героїв розповідає про предмет, що символізує для них незалежну Україну, визначні події в її історії або власний внесок у розвиток та добробут держави.
«Ми прагнемо, щоб Україну та її незалежність сприймали не тільки через призму політичних новин, історичних фактів та культурної спадщини. Мозаїка сучасної української культури складена з історій живих людей, які, змінюючи власне життя, змінюють світ. Проєкт «30 незалежних» актуалізує сьогодення і розповідає світові історію сучасної України», говорить Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту.
«Тридцять років для людини — велика частина життя. Тридцять років для країни — мить в історії. Але навіть за цей короткий час Україна стала самостійною та самодостатньою державою. Можна сміливо сказати, що важливі рішення щодо її майбутнього приймаються не тільки політиками — вони приймаються людьми. Саме тому в центрі уваги нашого проєкту особистості, що просто зараз створюють нову українську історію».
Почитати та послухати їхні історії можна на офіційному сайті проєкту: www.independent30.ui.org.ua/
Проєкт розрахований на українську й міжнародну аудиторію.
Інформаційна довідка
Український інститут — державна установа, що презентує українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління МЗС України. Місією Українського інституту є зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України через можливості культурної дипломатії.
Port.agency — агенція взаємодії бізнесу та мистецтва, направлена на розвиток культурного й художнього середовища в Україні та за її межами. У портфоліо є локальні й міжнародні проєкти з UN Women, Посольством США в Україні, Французьким інститутом в Україні, UNICEF, Comfy, Motorola, Vogue Ukraine, Одеським міжнародним кінофестивалем.

  У Львові буде Музей Андрея Шептицького

Залишити відповідь