Актуальні новини

Садовий закликав львівські книгарні не вилучати з продажу книжку про Стуса

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав міські книгарні не вилучати з продажу книжку Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Таким чином Садовий відреагував на рішення Дарницького суду Києва про заборону розповсюдження цієї книжки без дозволу голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука.

Зранку понеділка, 19 жовтня, Дарницький суд Києва заборонив Вахтангу Кіпіані та видавництву «Віват» розповсюджувати книгу «Справа Василя Стуса». У книзі розповідається про останні п’ять років життя Василя Стуса. Вона написана на основі архівних матеріалів КДБ про справу проти Стуса. Один з розділів книжки стосується Віктора Медведчука, який був державним захисником поета, але сприяв його ув’язненню. Зараз Медведчук стверджує, що інформація у книжці не відповідає дійсності і тому звернувся до суду, щоб вилучити книжку про справу Стуса з продажу.

На рішення Дарницького суду уже відреагував міський голова Львова Андрій Садовий. Він закликав українців придбати книжку «Справа Василя Стуса», а також попросив міські книгарні не знімати цю книгу з продажу.

«Своїм рішенням суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність кума Путіна. Сам факт наявності цієї справи, не кажучи вже про таке рішення, принижує честь і гідність цілої країни! Звертаюсь до українців – зайдіть до книгарень і купіть цю книжку. Це найкращий спосіб продемонструвати своє ставлення до таких заборон. Також звертаюсь до львівських книгарень – не бійтесь і не забирайте книжок з полиць», – написав Садовий у Facebook.

Садовий також пообіцяв книгарням підтримку юристів Львівської міськради у разі виникнення проблем через продаж забороненої книжки.

  Український борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Залишити відповідь