У цей день починається консервація і засолювання капусти.

Народне свято Сергій Капусник відзначається 8 жовтня 2019 року. Православною церквою у цей день вшановується кончина святого Сергія, ігумена Радонезького, інформує Ukr.Media.

Це сталося у важкі для Русі часи. По всій її території гуляли татари, а князі займалися міжусобними війнами. Преподобний Сергій, настоятель монастиря, своїм смиренням і чудним життям зміг привернути до себе людські серця, став наставником в духовному житті народу.

Він присвятив усього себе підняттю і зміцненню моральних сил людей. Почавши з себе, чернець показав приклад не тільки ченцям, але і особам далеким від праведного способу життя. До нього зверталися не тільки прості люди, але і титуловані особи. Для кожного у преподобного знаходилися слова розради чи підтримки і допомоги.

За шість місяців до смерті йому було одкровення. Скликавши учнів, і давши їм останнє повчання, ігумен тихо відійшов в інший світ.

Традиції та обряди

Народне свято присвячене Сергію Радонезькому, якого вважають охоронцем домашньої птиці, особливо курей. Звідки це пішло, невідомо. Можливо тому, що курячий бульйон піднімає на ноги важкохворих, а старий і молодий організм добре засвоює куряче м’ясо.

У цей день починається консервація і засолювання капусти. Вся родина бере участь в цьому процесі. Вважається, що раніше цього робити не можна — капуста прокисне.

Господині печуть хлібні коржі на листі капусти. Жінки, які знають багато чого, перед тим як покласти тісто на лист, молилися про те, щоб зима була не надто суворою.

Прикмети

  • Якщо випав перший сніг, зими не буде ще більше місяця.
  • На Сергія Капусника ясно і тепло — погода буде доброю ще три тижні.
  • Якщо сніг у цей день сухий, значить, літо буде хорошим.
  • Товстий шар снігу на сирій землі означає хороший урожай у майбутньому році.
  Злий рок або збіг — чому автор пісні "Поклич мене з собою" рано пішла з життя