Актуальні новини

Сергій Лозниця отримав премію Довженка за фільм “Донбас”

Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський вручив державну премію імені Олександра Довженка українському кінорежисеру Сергію Лозниці за створення повнометражного фільму “Донбас” (2018 рік).

Про це повідомляє Укрінформ.
“Я дуже вдячний, що з вашим ім’ям Україна пов’язує відродження українського кіно і відродження культурної дипломатії. Те, що ви робите представляє Україну за кордоном. Це дуже добре, що нас знають не лише по проблемах, але й по мистецьких досягненнях – багато у чому це і ваша заслуга”, – сказав Бородянський.
Зі свого боку Лозниця зазначив, що вважає великою честю отримати таку високу нагороду від держави. Водночас він заявив, що цей перший фільм у його творчій діяльності, який вдалося зробити за активної фінансової підтримки України. “За всю мою 24-річну кінодіяльність я зробив 25 картин – це стало можливим завдяки тому, що останні п’ять років змінилася ситуація. Завдяки роботі великої кількості людей, у тому числі – Держкіно Україна, Пилипа Іллєнка (ексголова Держкіно) і депутатам, які прийняли закон про кіно, і тих людей, які проголосували за фінансування кіно, бо без цього кіно неможливо”, – сказав режисер.
Він підкреслив, що завдяки такій підтримці влади Україна з’явилася на кіномапі світу, і йдеться не тільки про фільм “Донбас”. Режисер нагадав, що останні кінофестивалі не проходять без участі наших фільмів, і це також позитивний показник. Режисер розраховує на те, що ситуація в сфері кіновиробництва буде і надалі покращуватися. 

  16 лютого — день Ганни та Семена: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь