Актуальні новини

Сергій Жадан розповів «Українському свідку» про апокаліпсис Харкова та мистецтво у воєнний час

На YouTube-каналі проєкту «Український свідок» опублікували відео з інтерв’ю Сергія Жадана, українського письменника, який зараз перебуває у Харкові.
Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». З початку повномасштабного російського вторгнення чоловік перебуває у Харкові та займається волонтерством. «Нам ще довго доведеться підбирати слова на значення своїх емоцій. Я ще ці слова для себе не підібрав, а тільки підбираю. Дуже важко іноді говорити і знайти ту інтонацію, якою я б міг пояснити те, що відчуваю», – розповідає письменник.
Розповідаючи про Харків, Сергій зазначає, що місто стоїть мужньо, проте є потенційною мішенню, а деякі райони виглядають досить апокаліптично: «Ти бачиш, що могло бути з цілим містом, якби наші їх відразу не зупинили».
За час війни письменник презентував книгу «Баю, бляха, бай» у бомбосховищі, проте чоловік запевняє, що після перемоги українці повернуться до тієї культурної реальності, яка була до воєнних дій. «Культурна складова додає життю якоїсь нормальності, а війна – це в принципі максимальна ненормальність дійсності і реальності. Навіть якщо культура не здатна тягатися з гарматами та ракетами, вона все одно здатна робити так, щоб ми лишилися собою», – запевняє Сергій.

На цій війні місця для артпідтексту Сергій не знаходить. Чоловік переконаний, що наразі ми закриваємо історичний гештальт та палко вірить у перемогу України.
Долучайтеся до проєкту Український свідок (Ukrainian Witness) на платформах:
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCSw52AtaknWAZLUP6ZCKm8A/featuredFacebook https://www.facebook.com/ukrainianwitnessInstagram https://instagram.com/UkrainianWitnessTelegram для українців https://t.me/UkrWitnessTelegram для росіян https://t.me/UkrainianWitnessPatreon, де нас можна підтримати https://www.patreon.com/UkrainianWitness
Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожу техніку, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, нам на пошту [email protected]. Ми підготуємо матеріали до публікації та зробимо так, аби їх побачив увесь світ!

  Внучка Софії Ротару засвітила обручку з величезним діамантом

Залишити відповідь