Селяни зранку йшли до церкви і молилися перед іконою Божої Матері «Всіх скорботних Радість», і тільки потім йшли робити свої справи.

Народне свято Скорбна Божа Мати відзначається 6 листопада 2019 року (24 жовтня — дата за старим стилем). В цей день віряни православної церкви вшановують ікону Богородиці «Всіх скорботних Радість», інформує Ukr.Media.

Історія свята

У XVII столітті ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість» перебувала на зберіганні у Преображенській церкві. У ті часи в Москві жила сестра патріарха Іоакима Євфимія. Вона страждала від хвороби, яку ніхто не міг вилікувати — рани в боці. У 1688 році, після молитви до Пресвятої Богородиці, їй почувся голос, який сповістив про можливе зцілення біля образу «Всіх скорботних Радість». Євфимія, закликавши священника з цією іконою у свій будинок і зробивши над нею молебень, позбулася від недуги. В пам’ять про створення чуда і було створене дане свято.

Традиції та обряди

Традиційно в цей день молоді незаміжні дівчата збиралися на посиденьки і займалися рукоділлям. Місцем збору була хата вдови або літньої жінки, якій платили гроші за оренду кімнати. Платою виступали продукти (в основному овочі) або пропозиція про річне відпрацювання в городі або на полі.

Посиденьки складалися з двох частин. Перша з них — це безпосередньо справи по рукоділлю. Друга частина містила веселощі: пісні, що супроводжуються танцями та іграми. В обумовлений час в хату приходили молоді хлопці, які вибирали наречених і потім присилали в їх будинок сватів.

Прикмети

  • Якщо в цей день почути цвіркуна, то в дім прийде нещастя.
  • Якщо впасти в канаву, то життя буде довго тривати.
  • Якщо запалена скіпа почала тріщати — до морозу.
  • Розбити дзеркало в цей день — накликати на себе біду.
  • Якщо жінка, яка страждає косоокістю, розіб’є в будинку тарілку, то протягом року в домі відбудеться смерть.
  • Якщо в цей день людину до будинку (під’їзду) довела біла собака, то її чекає хороше життя і фінансовий добробут.
  18 серпня — день Євстигнія Житника: історія, традиції та прикмети свята