Актуальні новини

Стартує 7-й кінофестиваль для дітей та підлітків “Чілдрен Кінофест”

«Чілдрен Кінофест» уже сім років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Цього року він уперше відбудеться онлайн – з 29 травня по 7 червня на сайті www.childrenkinofest.com. Усі покази  безкоштовні  за попередньою реєстрацією на сайті.
До конкурсної програми увійшло сім фільмів для глядачів від чотирьох років, які відібрали на найбільших європейських кінофорумах. Україну представляє фантастична пригодницька стрічка «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка виробництва «Pronto film». Переможця фестивалю визначатимуть глядачі.

Традиційно фестиваль мав відбутися в оффлайн форматі. Однак,  як зазначає  програмний директор «Чілдрен Кінофест» Ілля Дядик,  новий формат має свої переваги: «Звісно, перегляд в кінотеатрах на великому екрані разом з іншими гостями фестивалю це зовсім інший досвід, більш емоційний та захоплюючий, але з іншого боку онлайн формат дасть нам змогу показати фільми по всій Україні, оскільки ми не прив’язані до конкретних локацій і часу сеансів».

Спеціальною подією до Дня захисту дітей 1 червня, організованою спільно з Новим каналом, стане онлайн-прем’єра – анімаційного фентезі «Викрадена принцеса» Олега Маламужа. Саме вона стала переможцем «Чілдрен Кінофест» минулого року. Стрічка розповідає історію доньки київського князя, викраденої злим чаклуном, та мандрівного музиканта, який намагається її врятувати. Ролі у фільмі озвучили Олексій Завгородній, Надя Дорофєєва, Сергій Притула, Юрій Горбунов та посол Чілдрен Кінофесту 2019 року Олег «Фагот» Михайлюта.Окрім цього у рамках фестивалю вже вчетверте відбудеться конкурс дитячих короткометражних фільмів. 
«У цьому році ми отримали понад 220 заявок від дітей з усієї країни, і, на радість, картини дуже якісні та цікаві. Відкрию таємницю, у зв’язку з такою кількістю гарних фільмів ми вже зараз вирішили наступного року розширити нашу дитячу конкурсну програму, щоб показувати більше робіт», – розповідає Ілля Дядик. Переможців визначать журі українських кінематографістів – продюсерка та директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, зірка серіалу «Перші ластівки» актор Максим Самчик і аніматор Олег Маламуж, автор стрічки «Викрадена принцеса». Глядачам показу дитячих фільмів також запропонують проголосувати онлайн та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Автори найкращого фільму у цій категорії отримають 10 тисяч гривень. Фіналістів оголосять 19 травня.

  4 серпня — день Марії Магдалини: історія, традиції та прикмети свята

Окрім цього, поза основною програмою будуть ретроспективні покази – фільми для дітей та юнацтва присвячені авторам, студіям або школам, що заслужили світове визнання. Цього року сюди ввійшла добірка фільмів Жоржа Мельєса –першого в історії автора спецефектів та монтажних фокусів.
Богдана КапіцаФото надали організатори – «Артхаус трафік»

Залишити відповідь