З цього дня починали прибирання льону.

Народне свято Тадей Проповідник відзначається 3 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 21 серпня). Православною церквою у цей день вшановується апостол від 70-ти Тадей, а також мучениця Васса Алонська, інформує .

Тадей з міста Едессі почув у Єрусалимі проповідь Іоанна Хрестителя. Ця зустріч змінила його життя. Прийнявши хрещення, він став одним із 70 учнів, посланих Спасителем в міста, які хотів відвідати. Після розп'яття Христа Тадей повернувся на батьківщину, де продовжив нести слово Боже. Багато людей прийняли християнську віру завдяки його урокам. Не встояли й жерці, і навіть князь Авгар, чому сприяло багато див під час уроків апостола. Залишивши після себе два храми (один в Едессі, інший — в Віріте), він продовжив свої мандри.

Свята мучениця Васса, зраджена своїм чоловіком, була змушена спостерігати за витонченими тортурами над трьома своїми синами, яких виховала в любові до Бога. Після смерті чад випробувала багато катувань на собі, але не зреклася віри.

Традиції та обряди

З цього дня починається традиційне прибирання льону. За повір'ям, є якась добра сила, яка доглядає за полями і не пускає дітей грати серед льону. Люди, що зустріли льняницу, описують її як світловолосу дівчину з яскраво-блакитними очима. Доброму господарю вона обов'язково підкаже момент, коли льон дозрів і його можна прибирати. Тому в народі свято отримало назву «Льняница».

Прикмети

  • Хто народився в Тадеїв день — отримує дар цілительства.
  • Багато ягід на горобині — восени будуть часті дощі.
  • Погода на Тадея ясна, значить, ще 21 день буде сонячно і тепло.
  • Як береза починає жовтіти, така й осінь буде: знизу — пізня, зверху — рання.
  • Кури починають линяти — чекай теплої зими.
  • Миша робить гніздо глибоко в копиці сіна — осінь буде дощовою і затяжною.
  • Велика кількість жолудів говорить про те, що на Різдво випаде багато снігу.
  Юрій Ткач знову розсмішив шанувальників цікавим відео з донькою