Актуальні новини

«Такі дрібниці»: у прокат вийшов фільм з Кілліаном Мерфі

У прокат вийшов фільм «Такі дрібниці», який зняв режисер Тім Мілантс за романом ірландської письменниці Клер Кіган. У фільмі знімались Кілліан Мерфі та Емілі Вотсон, яка отримала у Берліні «Срібного ведмедя» за роль другого плану.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1607505 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1607505{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }

Напередодні Різдва Білл, торговець вугіллям та батько п’ятьох доньок, випадково дізнається про жахливі умови в місцевому монастирі, де утримують «занепалих жінок». Це відкриття пробуджує болісні спогади про власне дитинство та ставить чоловіка перед моральною дилемою: зберегти мовчання, як це роблять усі в місті, чи ризикнути всім, щоб врятувати жінок.

Йдеться про так звані «пральні Магдалини» й ця тема не є чимось незвіданим для світового кіно. На цю тему картина «Сестри Магдалини» була знята у 2002 році режисером Пітером Малланом. До слова актриса Айлін Волш зіграла в обох фільмах. Частково цій темі присвячена і картина «Філомена» Стівена Фрірза із Джуді Денч у головній ролі.

До «пралень Магдалини» потрапляли матері-одиначки, жертви зґвалтування, просто дівчат, яких батьки вважали нечемними.
Важко повірити, але такі притулки, а по суті трудові табори, де жінок утримували у жахливих мовах, а дітей забирали від матерів, існували до кінця XX століття. Останній такий притулок закрився у 1996 році. Вони існували не лише в Ірландії, а й в інших цивілізованих країнах, таких, наприклад, як Швеція.

Дія фільму відбувається напередодні Різдва 1985 року. Проте герої картини існують в якомусь позачасовому просторі. Темна картинка ніяк не створює різдвяний настрій. Проте вибір саме цього часу не є випадковим. Просочений вугільним пилом Білл стає свого роду янголом у незатишному та похмурому світі, де він по суті є джерелом тепла. І у прямому, і у переносному сенсі.

  Народні депутати пропонують доплачувати кінотеатрам за показ фільмів англійською

Акторська гра Мерфі учергове демонструє найвищий рівень. Він створює образ найтоншими нюансами, ніби непомітно та дуже точно.
Його герой, тихий та добрий чоловік, опиняється перед складним етичним вибором. І саме цей вибір стає головним стрижнем, сюжетом та темою.

Автори залишають фінал відкритим, хоча глядачі без особливих зусиль можуть уявити собі усе те, що залишається за кадром. Весь фільм є своєрідним прологом саме до вибору, до тихого та простого вчинку, який може спричинити просто таки тектонічні зміни.
«Мовчи!», ‒ говорить герою усе довкола. І це виносить події картини далеко за рамки «пралень Магдалини». Що може зробити одна людина, якщо їй протистоїть система. Актуальне питання, чи не так?

Ми не знаємо, з якою силою ця система розвернеться проти Біллі. Проте знаємо, що в особі сестри Мері її лицемірність та безсердечність може піти дуже далеко.

Автори картини проводять візуальні паралелі з таборами смерті. Вони закладені і с самій суті розповіді: як довго можна не помічати те, що відбувається за парканом і чи є здатність не бачити співучастю у злочинах. І не важливо у цьому випадку, що саме доводить не помічати: жорстокість у монастирських стінах чи дим з труб Освенцима.

А може розбомблені будинки на Салтівці.

До слова, підрозділ Національної гвардії з Харкова «Гострі картузи» отримав картузи від Стівена Найта, сценариста однойменного серіалу з підписом виконавця головної ролі Кілліаном Мерфі. А у межах прокату фільму «Такі дрібниці» відкрито збір для цього підрозділу. Долучитися до збору можна за посиланням. Усі зібрані кошти підуть на закупівлю дронів DJI Mavic 3 Fly More Combo. Ці дрони допомагають нашим військовим знаходити та зупиняти терористичні угрупування, які йдуть з війною до українських піхотинців. Мета збору – 100 000 грн.

  Наталія Могилевська показала рідкісний знімок із донькою Софією

Залишити відповідь