Актуальні новини

У середмісті Львова створили синьо-жовтий Великодній коридор життя

Автор трикутної конструкції у кольорах державного прапора України – викладач Львівської національної академії мистецтв Христина Береговська, втілювач проєкту – департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА і переселенці з Краматорська, Маріуполя, Рубіжного, Попасної та Сєвєродонецька, які упродовж трьох тижнів розфарбовували крашанки, а їх – 5 тисяч, аби створити з них пасхальний коридор. Розвішувати символи Великодня допомагали діти-переселенці.
Великодній коридор життя – символ гуманітарних та евакуаційних коридорів. Трикутник, у якому опиняється людина, нагадує про дах над головою, який втратили багато українців, про «зелені коридори», якими багато людей намагаються дістатися безпечних місць, але не всім вдається…

«Людина, яка перебуватиме під цим дахом в оточенні крашанок, має задуматися про те, що тут відбувається, і поселити в собі дуже шалену віру і надію на те, що з силою воскреслого Ісуса ми все ж таки отримаємо довгоочікувану перемогу та мир в Україні», – цитує пресслужба ЛОДА авторку задуму Христину Береговську.
Інсталяція триватиме до Великодня.

Тим часом увесь Львів готується до Великодніх свят. Упродовж 15 та 16 квітня прибирання відбувається і відбуватиметься на близько 50 локаціях та в усіх закладах освіти, які від початку війни, 24 лютого, стали тимчасовими домівками для вимушено переселених осіб.
У Львівській міській раді нагадують, що передвеликодні толоки – гарна і доволі давня, 20-річна, історія Львова. Цього, воєнного, року вона – особлива, позаяк згуртувала не тільки львів’ян, а й людей з інших регіонів, котрі також долучилися до загальноміського прибирання. «Це дуже об’єднує людей», – зазначає керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова і розповідає про спільне, львів’ян і вимушено переміщених осіб, прибирання Домівки врятованих тварин, що є частиною регіонального ландшафтного парку «Знесіння».

  Потап презентував трек з Ольгою Бузовою і опинився у центрі скандалу

У Львівській міській раді нагадують, що долучитися до наведення ладу у місті, де зараз – понад 250 тисяч ВПО, отож прибирати є що, можуть усі охочі. Для цього потрібно звернутись в управління екології та природних ресурсів за номером телефону: +38 (032) 297-57-55, працівники якого підкажуть найближчу місцину, де чекають на вільні і вправні робочі руки.
Зведеної карти зі всіма місцями толоки не оприлюднюють з міркувань безпеки.
Війна.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Фото пресслужби ЛОДА та ЛМР (Роман Кайман)

Залишити відповідь