Актуальні новини

У Дніпрі привели до ладу понівечений пам’ятник Пушкіну

У Дніпрі правоохоронці затримали вандалів, які споганили постамент пам’ятника Пушкіну. Вони обмалювали його символами “Z”, які використовують російські окупанти. Як пізніше пояснили самі вандали, вони вважають Пушкіна та російську культуру ворожою. Вона, на їхню думку, сприяла виникненню «агресивного рашизму». Вандалів затримали біля пам’ятника працівники поліції, які оперативно приїхали на виклик. Малюнки недовго залишалися на постаменті — фарбу того ж дня змили.
«Перший етап відмивання Пушкіна завершено. Трохи згодом пройдемося Karcher і буде взагалі казково», – написала на своїй Facebook-сторінці начальник управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради Надія Лиштва.
«Насамперед, цей пам’ятник — робота відомого скульптора, велична монументальна робота, яка пережила Другу світову війну. Це пам’ятник місцевого значення. І так, це пам’ятник Пушкіну. Але поки що не прийнято зміни до законодавства про деРФекалізацію, жодна істота не сміє розмальовувати пам’ятники.Є фарба? Намалюйте собі Z на лобі», – написала вона.
Ставлення до символів російської культури в наш час зрозуміле, але доля пам’ятника має вирішуватись цивілізовано, громадою міста, вважає ініціатор програми «Мій Дніпро» Макс Гольдін, який відмивав монумент Пушкіна.
«Якщо ми хочемо жити в цивілізованій країні, рішення має ухвалюватися громадою. Винятково громадою міста. Вирішимо знести – знесемо. Але доки рішення немає, ми повинні зберігати власність громади. Руйнувати є кому. Ми – не орки», – сказав Макс Гольдін.
Мер Дніпра Борис Філатов повідомив, що патрульна поліція затримала двох людей.
«Ці люди – перезбуджені громадяни, які вважають, що Пушкін – символ російської агресії. Їх передали до СБУ, де з ними провели профілактичну бесіду та відпустили», – повідомив Борис Філатов.
«Ми поки що не збираємось демонтувати пам’ятник Пушкіну. Тим більше, що Пушкін жив у Катеринославі, коли його відправили на заслання. Тож для нас він не просто поет, а історичний персонаж. Дуже хотілося б, щоб патріотично налаштовані громадяни йшли воювати з окупантами, а не з пам’ятниками», – сказав мер Дніпра.
Крім того, він заявив, що на найближчій сесії Дніпровська міськрада перейменує вулиці, назви яких пов’язані з Росією.
Пам’ятник Пушкіну було встановлено в Катеринославі 1901 року на честь 100-річного ювілею поета. Гроші на пам’ятник збирали мешканці Катеринослава. Монумент пережив бурхливі часи громадянської та Другої світової війни. У поета стріляли нацисти – кульові отвори й досі видно на пам’ятнику. Потім окупанти спробували відправити бронзове погруддя в переплавку. Пушкіна сховали працівники трамвайного депо, а після війни повернули на колишнє місце.
Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

  15 березня — день Федота: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь