Актуальні новини

У Дніпрі відкрилася виставка старовинних жіночих прикрас

Виставка, що відкрилася у Музеї українського живопису, має назву «Дукачі та прикраси: Схід». На ній представлено понад 350 експонатів з приватної колекції історика Віктора Векленка.
Експозиція відбувається у рамках програми мера Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця».
«Здебільшого на виставках старовинних прикрас ми бачимо яскраві срібні або золоті речі, з камінцями чи різнокольоровим склом. Але більшість населення українських земель тих часів не була дуже заможною, тож і прикраси були простішими. На цій виставці і можна побачити ті прикраси, які носили українські жінки із простих сімей. Вони вдягали їх на свята або до церкви. Я вдячний «Культурній столиці» за можливість показати це історичне та культурне надбання дніпрянам», – розповів під час відкриття виставки директор приватного Музею Хреста, власник колекції Віктор Векленко.
Як вважає мистецтвознавець Музею українського живопису Володимир Маліков, експозиція цікава ще й науковим підґрунтям: «На глядачів чекає дуже розлога експозиція – досить ґрунтовні наукові матеріали. Тож відвідувачі зможуть скласти повне уявлення про виставку».
Виставка «Дукачі та прикраси: Схід» працюватиме у Музеї українського живопису (Троїцька площа, 5-А, 3-й поверх) до 10 жовтня. Вхід вільний.
Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

  26 квітня – Фомаїда Медунка: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь