Актуальні новини

У Гельсінкі розмістили білборди для Трампа і Путіна з написом “Ласкаво просимо до країни вільної преси”

Фінська газета Helsingin Sanomat напередодні зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна у Гельсінкі розмістила містом білборди, що мають нагадувати про демократичні цінності та свободу слова. Про це повідомляє “Радио Свобода”.
Зокрема, на одному з білбордів написано: “Пане Президенте. Ласкаво просимо до країни вільної преси”. Цей напис розміщено як англійською, так і російською мовою.
Частина написів являє собою старі газетні заголовки: “Путін знову намагається підпорядкувати пресу”, “Путін закрив найбільше російське агентство” або “Трамп назвав ЗМІ ворогами народу”.
Крім того, журналісти видання Саска Саарікоскі і Лаура Саарікоскі написали відкритого листа двом президентам.
“Фінляндія вже давно із занепокоєнням стежить за розвитком подій у Росії. Складається враження, що наш сусід обрав політичний курс, в якому міць і престиж держави ставляться вище демократичних цінностей і громадянських свобод. Фінляндія, як сусідня з Росією країна, висловлює свою стурбованість таким розвитком подій”, – йдеться у листі.
Журналісти також критикують Дональда Трампа.
“З’являється враження, що в зовнішній політиці президент Трамп прагне до бліц-перемог усупереч інтересам своїх союзників, міжнародної спільноти та довгостроковій вигоді своєї країни”, – вважають журналісти.
Автори листа також закликали Трампа і Путіна “не вирішувати європейські питання без участі самих європейців”.

  На благодійному концерті «Львів–Харків» збиратимуть кошти для тероборони

Залишити відповідь