У кінотеатрі «Коперник» розпочинається кінофестиваль «Невичерпні можливості». Перший показ і перша подія фестивалю – документальна стрічка «У сітях», яка розповідає про сексуальне насилля над дітьми та підлітками у соцмережах. Перед фільмом пройде лекція спеціаліста Юрія Булки, який детально та обґрунтовано розповість про цю проблему, а також відповість на питання глядачів. Показ пройде 18 листопада.
@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510702 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}
.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510702{
margin: 0!important;
}
}
У документальному фільмі три дорослі актриси удають із себе дванадцятирічних дівчат та реєструються у найпопулярніших соціальних мережах для експерименту, що відкриває тему сексуального насилля над дітьми. Цей фільм ще раз доводить – якщо для дітей Facebook та Tik-Tok існують для розваг, для деяких дорослих вони перетворилися на інструмент для їх розбещення.
Чеські режисери Віт Клусак та Барбора Халупова зняли дуже жорстокий документальний фільм, що піднімає важливі та актуальні теми.
Фестиваль «Невичерпні можливості: кінофестиваль від Eunic» покаже 5 європейських фільмів з різних країн та на різні теми. Їх об’єднує те, що вони є історіями про звичайних людей, яких ми кожен день зустрічаємо на вулицях чи в метро. «Відродити фабрику Polaroid в часи цифрової фотографії, вирощувати томати під музику Вагнера, замість уроків у школі боротися за кліматичне майбутнє або ж будучи британцем пакистанського погодження, об’єднувати громаду своєю музикою та відстоювати рівність. Усе це реальні історії людей, що знайшли натхнення та сили змінювати себе і світ навколо навіть у непрості часи», – розповідають організатори фестивалю.
Фільми покажуть мовою оригиналу з українськими субтитрами.
Програма фестивалю:
18 листопада, 19:00 – «У сітях»
19 листопада, 19:00 – «Знедолені»
Фільм 41-річного чорношкірого парижанина Ладжа Лі «Знедолені» (на головному фото) є дуже вільним трактуванням роману Віктора Гюго. Навіть не трактуванням, а своєрідним сиквелом, адже дія, як і в романі, відбувається у кварталі Монфермей, де у XIX столітті зустрілись Жан Вальжан та Козетта. У цьому ж районі виріс режисер, який із безжальністю документаліста розповідає про те, що й у XXI столітті це міце лишилось територією свавілля, насильства та притулком знедолених. От тільки тепер його населяють мігранти. Дія відбувається тоді, коли Франція перемогла в чемпіонаті світу з футболу. На цьому тлі розгортається протистояння банд, у яке втручається поліція. Фільм має Гран-прі Каннського фестивалю та премію «Сезар».
19 листопада, 21:10 – «Неможливий проект»
У 2008 році, коли аналогова фотографія стрімко втрачала актуальність, ексцентричний австрійський біолог наважився на авантюру в дусі двобою між Давидом та Голіафом: він вирішив урятувати останню у світі фабрику Polaroid. Учасник Міжнародного Кінофестивалю в Роттердамі
20 листопада, 21:00 – «Зараз або ніколи»
Перед показом виступить начальниця Управління екології міста Олександра Сладкова. Вона розповість про екоактивізм та феномен Ґрети Тунберг. «Зараз або ніколи» – фільм про Ґрету Тунберг. І вона точно не самотня у цій боротьбі – за нею стоять сотні тисяч її однолітків, які вважають, що з сучасним світом щось не так, а заради кліматичного майбутнього можна кілька разів пропустити школу.
20 листопада, 21:00 – «Піт»
Трагікомедія Маґнуса фон Горна, що увійшла в програму Каннського кінофестивалю 2020 року, розповідає про проблеми сучасних блогерів. У картині режисер демонструє глядачеві зворотний бік інтернет-слави: сталкінг, психологічні проблеми, нерозуміння близьких, об’єктивація й неймовірний розпач через відсутність реальної підтримки завжди йдуть пліч-о-пліч із медійною славою. У Сильвії Зайонц 600 000 фоловерів в Instagram. Її фітнес-тренінг Sweat (Піт) обожнюють не лише у рідній Польщі, а й по всьому світу. Проте мотивуючи інших, вона й сама потребує мотивації. Піддавшись на почуття, вона записує відео, у якому плаче та зізнається, що їй бракує кохання; воно одразу ж стає вірусним і згодом у Сильвії з’являється сталкер.