Актуальні новини

У львівському арт-центрі презентували виставку, яка до закриття має видозмінитись

Арт-центр «Дзиґа» презентував мистецький проект Мар’яна Пирога «Сакральний Гербарій». Експозиція досліджує духовний вимір ботанічного світу та ботанічне таїнство.
 
В галереї розмістилося 70 об’єктів, які, за словами художника складаєються з сакральних артефактів, ілюстрацій, сьященних текстів та епізодів з життя Ботанічних Сьятих, а також відтворених в інсталяції певних подій.. Митець для їх створення використовував гілки дерев, листки, квіти тощо. Деякі роботи нагадують гербарій, який Мар’ян Пиріг, наповнивши своїм художнім глибинним баченням, клеїв на дерев’яні пофорбовані дошки. В інших він накладав кілька компонентів в проекції і прилаштував лупу, через яку можна розгледіти спроектовані образи ботанічного світу.
 
«Святе письмо очима рослин. Шана стихії, уклін їй та молитва. Конкретики немає. Проект буде жити своїм життям», – розповів автор.
 
«Сакральний Гербарій», за словами художника, є еволюційним проектом. Він буде його допрацьовувати, домальовувати і доробляти вже в галереї в часі експозиції. Тому на закритті «Сакральний Гербарій» буде виглядати зовсім по-іншому ніж на відкритті.
 
На підтвердження цього митець під час відкриття доповнив експозицію ще одним об’єктом.
 
«Дивний та цікавий – це два визначних параметри цього проекту. Він заставляє думати, напрягатись та переживати», – зазначив арт-директор галереї Влодко Кауфман.
 
«Сакральний Гербарій» є першою частиною проекту Мар’яна Пирога «Хроніки Ботанічних Сьятих». Друга частина проекту буде експонуватися в львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» з 2 липня.
Павло Паламарчук, «День», Львів

  Чому на озері, що на перехресті Стрийська-Наукова, з'явилася скульптура

Залишити відповідь