Православна церква в цей день вшановує пам'ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Жінок і дівчат, з такими іменами, було заведено вшановувати та пригощати пирогами.

День Віри, Надії та Любові відзначається 30 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 17 вересня). У цей день православна церква вшановує святу Софію і її трьох дочок. В народі свято прозвали «бабиними іменинами», інформує .

День Віри, Надії та Любові присвячений зміцненню сил духу і мужності, які не зможе зломити навіть недолік тілесних сил.

Традиції та обряди свята

У церквах проходить богослужіння.

На Русі в цей день жінки голосно плакали, позбавляючи себе і сім'ю від смутку і біди. Після закінчення плачу молоді юнаки і дівчата влаштовували «сільські святці», де видивлялися собі милих серцю других половинок.

Заміжні жінки купували три свічки. Дві з них ставили в храмі перед іконою Христа. Останню з настанням півночі вставляли в коровай і читали 40 разів без зупинки слова про спокій і добробуту в родині. Вранці цим короваєм жінки годували свою сім'ю.

Історія свята

В роки правління імператора Адріана (II століття, 137-й рік) в Римі жила вдова Софія з трьома доньками: Вірою (12 років), Надією (10 років) та Любов'ю (9 років). Це був час християнських гонінь, і чутки про віруючу родину дійшли до правителя. За наказом Адріана Софія з дітьми постала перед ним і разом з дочками розповіла йому про свою віру в Бога.

Імператора здивувала сміливість маленьких християнок. Він наказав одній з язичниць переконати їх, щоб вони відреклися від своєї віри. Але все було марно. Тоді Адріан наказав їм принести жертву Богам, але його воля була відкинута.

  Міністерство культури України прибрало Федора Добронравова з "чорного списку"

Розгніваний імператор наказав розлучити матір з дочками та піддати сестер тортурам, а Софія мала дивитися на це своїми очима. Віру і дух маленьких християнок не змогли зломити навіть тортури. Мати поховала понівечені тіла дочок і два дні залишалася у їх могили, де і померла на третій день. За душевні муки за Христа церква зарахувала їх до лику святих.

Прикмети

  • Якщо журавлі вирушили в політ, то покрова буде морозною.
  • Зяблик летить — холоднечу несе.
  • Якщо гніздо (кубло) їжака побудоване в середині лісу, то зима буде лютою.
  • Якщо рання білка має блакитну шубку, то весна буде ранньою.
  • Якщо білка починає линяти знизу-вгору, то зима буде холодною.