Актуальні новини

У Львові на Bookforum назвали найкращі книги року

У Львові у рамках Bookforum відбулося урочисте нагородження Best Book Award 2021.

Переможці:

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526392 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526392{
margin: 0!important;
}
}

Гран-прі – Євген Пшеничний «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», Видавництво «Коло» – за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне художнє втілення.

Non-fiction – Юрій Шевельов «Я – мене – мені… (і довкруги): Спогади. У двох томах. Т.1. В Україні. Т. 2. В Європі», Видавець Олександр Савчук – за якісно нове, коментоване, ілюстроване та доповнене видання мемуарів видатного інтелектуала XX ст.

Класична українська література – Леонід (Малошийченко) Чернов «Чудаки прикрашають світ», Видавництво «Темпора» – за перетворення «наших 20-х» на літературний бренд і оживлення некласичних класиків.

Сучасна українська література – Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я» (ілюстраторка Валерія Печеник), видавництво Vivat – за гармонію витонченого стилю, почуттєвості образів та авторське осмислення дійсності.

Іноземна література в українському перекладі – «Старша Едда» (перекладач Віталій Кривоніс, ілюстратори Вільям Гершом Коллінгвуд і Карл Еміль Доплер), Видавництво Жупанського – за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич«Овва, як бува! Абетка з історії України» (ілюстраторка Софія Томіленко), Видавничо-освітній проект «Портал» – за книжку-маячок, завдяки якій орієнтуватимуться в минулому.

Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук «Козаки правлять країною», Видавництво Discursus– за успішний відхід від шаблонів і оригінальне подання історичного матеріалу.

Література для підлітків і YA – Наталка Малетич «Леся – мандрівний клубочок», Видавничо-освітній проект «Портал» – за сміливу інтерпретацію традиційного образу Лесі Українки.

Наукова література – Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка – за розкриття складної і багаторівневої формули долі Петра Франка.

  Легендарна українська актриса театру і кіно Ада Роговцева потрапила в лікарню

Візуальна книга – Пйотр Лукашевич «Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії Львівського модернізму» (перекладач) Андрій Бояров, ілюстраторка Ірина Цімерман), Центр міської історії – за фундаментальне осмислення мистецтва феномена львівського модернізму.

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – Денис Казанский, Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» – за болючий і дієвий посібник для нових поколінь, як усвідомити помилки і зберегти Україну.

Фокусна тема «Гра в дорослішання» – Андрій Бондар «Ласощі для Медора», Видавництво Старого Лева.

Спеціальна відзнака Малого журі Києва – Наталія Старченко «Українські світи Речі Посполитої. Історії про історію», видавництво Laurus – за віртуозне поєднання ґрунтовних компетенцій та захопливого викладу, в епіцентрі якого –принципова для сьогоднішнього часу історія походження українських еліт.

Спеціальна відзнака Малого журі Львова – Лев-Осип Гец, Богдан-Володимир Крижанівський (упорядниця Ірина Гах) «Антольогія стрілецької творчости», видавнича компанія «ЮЕКС» – за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену українського січового стрілецтва.

Спеціальна відзнака Малого журі Одеси – Павло Віктор «Фізика. Молекулярна будова речовини і теплові явища», видавництво BookChef – за удоступнення фундаментальної науки для школярів і студентів.

Спеціальна відзнака Малого журі Харкова – Олег Яцина, Габрієль Михайлов «Перша Харківська фортеця» (ілюстратор Владислав Христенко), видавництво «Дім Реклами» – за глибоке історичне дослідження та реконструкцію найстарішої оборонної споруди Харкова.

Спеціальна відзнака директорки ГО «Форуму видавців» Катерини Шевченко – Сергій Осока «Три лини для Марії», Видавництво Старого Лева – за великі історії маленьких людей.

Спеціальна відзнака голови Великого журі БогданаТихолоза – Роман Яців «Мала хронологія мистецьких подій і пам’ятних дат XX століття: Україна – світ», Видавництво «Апріорі» – за масштабний авторський літопис історії мистецтва XX століття.

  Хедлайнера Atlas Weekend репера A$AP Rocky нарешті звільнили з в'язниці: Кім Кардашьян просила президента США вплинути на ситуацію

Додатково відзначаються:

Антон Санченко, автор книжки «Круз та Лис. Напередодні» (Видавництво «Комора») – за художню популяризацію українського внеску в історію географічних відкриттів.

Автори книжки «Розповіді про тварин та їх назви» Кирило Булаховський та Максим Гаврилюк (видавництво «Література та мистецтво») – за цікаву і популярну зоологію для дітей.

Дарина Морозова, авторка монографії «Покажи мені людину. Антропологія Антіохійської школи та її спадщина у Київській традиції» (видавництво «Дух і Літера») – за ґрунтовне дослідження та розширення перспектив української гуманітаристики.

Авторський колектив НАН України за фундаментальну працю тритомник «Церковне мистецтво України», видавництво «Фоліо».

Перекладач Микола Климчук за переклад українською засадничої книжки про природу архітектуру «Як будувати на віки. Архітектура поза часом» Кристофера Александера, видавництво Osnovy Publishing.

Видавництво «Віхола» в особах співзасновниць: Ольга Дубчак, Ілона Замоцна, Марина Захарчук, Вікторія Шелест, Наталія Шнир, Ірина Щепіна – за яскравий видавничий дебют і популяризацію укр нонфікшену.

Олександр Щерба, український дипломат – за принципове відстоювання національних інтересів України на міжнародній арені та книги «Щеплення від мороку» (видавництво «Дух і літера») і Ukraine vs. Darkness. Undiplomatic Thoughts.

Спеціальна відзнака Української бібліотечної асоціації – Галина Глодзь «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання» (ілюстраторка Анастасія Войчук), видавництво «Портал»

Відзнака від Львівської обласної ради – автор Сова Олег

Залишити відповідь