Львівська міська влада оголосила про наступний етап послаблення карантину.
Згідно з рішенням комісії з надзвичайних ситуацій, завтра, 15 травня, у Львові відновлюють роботу візові центри. Також дозволено продаж одягу, білизни та взуття у магазинах, які мають прямий вихід на вулицю, й непродовольчих ринків.
З 18 травня працюватимуть магазини одягу, білизни та взуття, розташовані в торгових центрах, й поліклініки.
Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку заступник міського голови Львова з розвитку Андрій Москаленко. А ще перерахував п’ять етапів виходу з карантину культури.
«Ще ніколи так одномоментно не закривались театри, музеї, бібліотеки, галереї… як два місяці тому. За цей час всі скучили за культурою оффлайн, – зазначено, зокрема, у дописі Андрія Москаленка. – В останні тижні ми мали багато зустрічей з керівниками та лідерами різних культурних інституцій і вже сьогодні можемо запропонувати 5 етапів виходу культури з карантину».
І вони, ці етапи (з травня по грудень), такі.
У травні, за умови зменшення динаміки поширення коронавірусу та послаблення урядових заборон, відбудеться пілотне відкриття музейних просторів просто неба. Приміром, вже з 11 травня розпочали роботу Шевченківський гай, Музей «Територія Терору» та Музей-меморіал «Личаківський цвинтар». Також відбулося відкриття двох авто кінотеатрів. Ще у планах на поточний місяць – відновлення репетицій у театрах і відкриття виставок просто неба.
У червні, знову ж таки за умови зменшення динаміки поширення коронавірусу та послаблення урядових заборон, планується відновлення роботи медіатек та бібліотек, народних домів (індивідуальні заняття) та молодіжних центрів. Ідеться також про можливість проведення подій з обмеженою кількістю людей на відкритому просторі за дотримання окремого протоколу (зокрема, у паркових зонах), відкриття виставок у закритих приміщеннях (за умов дотримання окремого протоколу) та галерей.
У липні ймовірне проведення концертів та театральних вистав на відкритому просторі.
У серпні – пілотне проведення подій у закритих приміщеннях за умови дотримання окремого протоколу (театри, органний зал) і з обмеженою кількістю людей.
П’ятий етап розтягнений у часі – триватиме з вересня по грудень. Упродовж цих чотирьох місяців планується відкриття музичних та мистецьких шкіл. Ідеться й про збільшення кількості відвідувачів у театрах, концертних залах, опері та філармонії, відновлення тематичних конференцій та виставок, також – про пілотне проведення подій фестивального типу та ярмарків на відкритому просторі за обмеженої кількості людей та за окремим протоколом.
У міській раді вкотре наголошують: послаблення карантинних заходів загалом і в мистецько-культурній галузі зокрема можливе тільки за умови зменшення динаміки поширення COVID-19 та послаблення урядових заборон.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Фото автора та з архіву «Дня»