У Львівській галереї мистецтв, у Палаці Лозинського, відкрилась виставка львівського й амстердамського художника Романа Жука «Я все ж тебе кохаю». Виставку було відкрито без традиційний промов, але з музикою. Так захотів сам автор.
На виставці можна побачити як роботи раннього періоду, так і нові полотна автора. Тобто у кількох залах глядач отримує змогу охопити поглядом чималий шмат творчості художника.
Вже понад 30 років Роман Жук живе та працює в Амстердамі, хоча стрверджує, що Львів продовжує займати у його житті особливе місце..
Художник у 1980-х стояв біля витоків сучасного українського мистецтва разом із засновниками вітчизняного трансавангарду Арсеном Савадовим та Георгієм Сенченком. Трансавангард – мистецький напрям сучасного мистецтва, що походить від італійського trans-avanguardia, буквально означає «за авангардом» або «після авангарду».
Проте, якщо ми говоримо про творчість Романа Жука, то «за» або «після» звучить якось не надто впевнено. А от ще один варіант перекладу «виходить за межі авангарду» виглядає ближчим до суті справи.
Жук нібито залишається у межах фігуративного живопису, заповнюючи чистими та яскравими кольорами велики площі полотна. Проте традиційні живописні жанри справді виходять за власні межі, стають у художника іронічними розповідями.
«Що потрібно знати про художника Романа Жука? Що він народився у Тлумачі, дитинство провів у Коломиї. Що він вчився у Львові. Що він останні 30 років мешкає в Амстердамі. Що він почав по-серйозному формуватися під час остаточної агонії першого концептуального модернізму, під час становлення антитрансценденталістського постмодернізму і сьогодні творить у часи агонії вже останнього – тобто постмодерну», – вважає директор галереї Тарас Возняк.
Виставка триватиме до 31 жовтня.