Актуальні новини

У Львові влаштували допрем’єрний показ фільму «Атлантида», який змагатиметься за «Оскар»

Фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича отримав кілька престижних нагород, зокрема, переміг на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти». Допрем’єрний показ влаштували у Львові, а от у всеукраїнський прокат стрічка вийде 5 листопада.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1509733 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1509733{
margin: 0!important;
}
}

Донбас, 2025 рік, війна щойно закінчилася. Україна перемогла, але отримала землі, непридатні для життя, на межі екологічної катастрофи. Але посеред апокаліпсису народжується кохання, воно дає надію мертвим територіям. Такий сюжет фільму «Атлантида».

Режисер та автор сценарію Валентин Васянович переніс дію стрічки у майбутнє і захотів, аби головні ролі зіграли не актори, а справжні атовці і волонтери.

«Мені важливі були люди, які мають цей емоційний досвід, володіють інформацією. Вони мені допомагали працювати над сценарієм, щоб я не схибив. Насправді, це була справді важка робота, безліч репетицій, до зйомки, перед самою зйомкою, в локаціях і досить багато дублів, поки отримаєш результат. Але воно того вартує», — розповів Валентин Васянович.

Виконавці головних ролей — розвідник Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Вони погодилися стати акторами, щоб розказати свою правду.

«Мені хотілося виразити свої емоції, розказати історію свою та тих людей, які вже не можуть говорити. Було бажання показати людям, як себе почуває людина, яка повернулася з війни, і я думаю, це найважливіший меседж цього фільму», — зізналася парамедик Людмила Білека.

Зйомки відбувалися в індустріальному Маріуполі, а також у збудованих декораціях українсько-російського кордону та металургійного комбінату.

«Цей фільм покаже наслідки війни, які вже частково починають відбуватися, тобто це, в першу чергу, знищення екології на окупованій території. Згадаймо 2017 рік, коли було затоплено ядерну шахту неподалік Єнакієвого. Повністю знищений заповідник «Донецький кряж», нещодавні пожежі. Це реальність, яка дістанеться нам у спадок, і нам доведеться з нею жити, доведеться з нею працювати», — додав колишній розвідник, волонтер, головний герой фільму Андрій Римарук.

  Дівчатка-близнючки прославилися на весь Instagram завдяки неземній зовнішності

Допрем’єрний показ стрічки «Атлантида» влаштували у Львові. Сюди творча команда приїхала уже зі серйозними нагородами. Фільм переміг на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти». З цієї нагоди вперше над островом Лідо, де відбувається нагородження, підняли синьо-жовтий прапор. Також стрічка отримала ще чотири гран-прі і стала найкращим фільмом Одеського кінофестивалю. «Атлантида» змагатиметься за «Оскар» від України.

У всеукраїнський прокат фільм вийде з 5 листопада.

Залишити відповідь