Актуальні новини

У Тернополі збирають книжки для українських біженців в Польщі

«Читаємо разом». Під такою назвою в Тернополі стартувала акція, що має за мету зібрати дитячу і підліткову літературу українською мовою для біженців у Польщі.
Про це розповіла «Дню» виконувачка обов’язків директора Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Оксана Лехіцька. Акцію працівники бібліотек обласного центру проводять в партнерстві з тимчасовими переселенцями, які через бойові дії зараз проживають на Тернопільщині. Вони й зініціювали збір літератури. Це вже друга подібна акція у Тернополі. Першу — організувала Тернопільська міська рада. Тоді збирали також книжки для дорослих читачів.
«Невідомо, скільки біженці перебуватимуть в Польщі, — каже Оксана Лехіцька. — Можливо, не всі вони вміють читати на українській мові, не всі знають українську мову, не всі хотіли її знати. Зараз є можливість навчитися».
Серед ініціаторів акції «Читаємо разом» Ірина Вінічук. Жінка прибула до Тернополя з Києва.
«Виникло питання через те, що польські волонтери зібрали гроші для придбання українським дітям дитячої літератури. Натомість ми їм запропонували, що ми ці книги можемо зібрати своїми силами і їм передати, а гроші варто би було переказати на замовлення партії бронежилетів. Що і було зроблено. Тобто польська сторона придбала цю партію бронежилетів, оплатила рахунки. А ми зі свого боку опинилися в ситуації, коли нам потрібно зібрати для наших же діток наші україномовні книжки», — розповідає Ірина Вінічук.
Вона зазначає, що наразі купуватимуть перекладені твори зарубіжних письменників, розраховані на вікові категорії від 6-ти до 16-ти років.
«Ми от заходили до пані Оксани Лехіцької. Вони включилися всім колективом. Ми плануємо ще йти у видавництво «Навчальна книга «Богдан», заходили в книгарню «Є», де придбали деякі книжки, — каже пані Ірина.
Організатори просять жителів міста приносити до бібліотек і книжки українських авторів, зокрема — місцевих, які пишуть для дітей і підлітків. За словами Ірини Вінічук, вантаж довезуть до кордону з Польщею, а звідти його заберуть волонтери у Познань і Жешув.
Як зазначила виконувачка обов’язків директора Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Оксана Лехіцька, зараз у бібліотеках Тернополя також триває збір дитячої літератури для тимчасових переселенців, які зупинилися в Тернополі. Її планують передати волонтерським центрам. Долучитися до акції «Читаємо разом» можуть усі охочі.
Лариса МИРГОРОДСЬКА, Тернопіль

  Андрій Данилко розповів про стосунки із "мамою" Вєрки Сердючки

Залишити відповідь