Актуальні новини

У центрі Львова відкрився новий мистецький простір

У Львові, на площі Ринок, 21, відкрився новий мистецький простір Mono. Він розташувався в унікальному історичному інтер’єрі, збережені деталі якого відновлені та відреставровані.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1600253 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1600253{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }

Цей простір має бути універсальним. Тут планують проводити лекції, круглі столи, презентації та виставки. Особливістю є те, що йдеться про виставки одного експонату.

«Ми хочемо давати можливість побути на одинці з якимось твором мистецтва», – пояснила Наталія Бунда, уповноважена Львівської міської ради з питань культури та керівниця проєкту. Тематика подій може бути різноманітною, з залученням фахівців і з України, і з-за кордону.

«Ці стіни вже є сенсотворчими для нас, адже ми бачимо тут найкращий зразок збереження історичної спадщини, бачимо на цих стінах пошаровість від 17 століття до нашого часу», – додала вона.

Також наступного року має відкритись друга частина приміщення, де зараз тривають реставраційні роботи. У ньому планують зробити ліфт, щоб мистецький центр став доступним для всіх, адже він є першим у мережі Unbroken Art.

Інтер’єр створив художник Влодко Костирко, реставрували приміщення KARP Restorer.

Відкрився Mono виставкою «Чавунна Біблія», куратором якої є відомий галерист та музикант Павло Гудімов. Як і було анонсовано, виставка представляє один експонат. Це чавунна пластина, яку Гудімов знайшов в управлінні охорони історичного середовища під час Тижня скульптури. Цей загадковий рельєф виявився частиною чавунної печі, вироблений у Німеччині приблизно в той час, коли будувалась кам’яниця.

«Цей простір сам по собі є експонатом, тож з ним потрібно працювати обережно, щоб не перенаситити його. Я знайшов цей елемент з виразним рельєфом з зображенням чеснот та сюжетом, де персонажі у костюмах тієї доби. Тарас Батенко, який зараз вивчає зміни клімату в Європи за останні 500 років та їх вплив на життя, сказав, що це частина чавунної печі. Скоріше за все вона з’явилась у Львові в той час, коли була збудована кам’яниця. Це рідкісний артефакт, який ми не бачили в музеях. «Чавунною Біблією» як раз і називали такі печі, насичені сюжетами», – розповів куратор Павло Гудімов.

  Харламов показав, як виглядатиме на пенсії з Галигіним і Батрутдіновим

Це той експонат, довкола якого можна обговорювати дуже різні теми, вважає він. Побачити виставку «Чавунна Біблія» можна до 02 лютого 2025.

Довідка. Будинок на пл. Ринок, 21 — колишня Домбровська кам’яниця побудована для Андрія Самбора Домбровського у XVII ст. Пізніше будівля належала родині Убальдіні, Зилькєвичів, Купінських, Нущинських. У 1866 р. архітектор Антоній Сервацький (Antoni Serwacki) виконав проєкт туалетів в офіцині. У 1876 р. будівничий Юзеф Міхель виконав проєкт добудови офіцини для тодішньої власниці будинку Юлії Крайчинської. Архітектор Вінцентій Кузневич у 1880 р. виконав проєкт на добудову четвертого поверху над тильною кам’яницею. У 1890-х рр. власником будинку був доктор Владислав Пішек. У 1900 р. проєкт приставної дерев’яної вітрини виконав архітектор Артур Шлеєн. У 1930-х рр. кам’яниця належала Едварду та Стефанії Дзєдзіцьким (за матеріалами Центру міської історії).

Фото Катерини Сліпченко

Залишити відповідь