Актуальні новини

У Вінниці вперше проведуть інструментальний конкурс всеукраїнського масштабу імені Падеревського

Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського вже завтра розпочнеться у Вінниці і триватиме упродовж трьох днів, до 1 березня. Він відбуватиметься у рамках традиційних «Шопенівських зустрічей». У програмі конкурсні прослуховування, майстер-класи, концерти, спілкування з професійними музикантами з різних куточків України та Польщі. А завершиться подія гала-концертом у Вінницькій обласній філармонії, де і нагородять переможців.
Як відзначила заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, життя всесвітньо відомого композитора Ігнація Яна Падеревського тісно пов’язане з Україною, зокрема з Поділлям, де він народився. Кілька років поспіль під час «Шопенівських зустрічей», які відбувають на базі Вінницька дитяча музична школа №1, велика увага приділяється популяризації творчості Ігнація Яна Падеревського. А цього року вирішили присвятити композитору окремий конкурс.
«Нашу ініціативу підтримали численні партнери. Це, зокрема, Національний банк Польщі, Поморська філармонія ім. Падеревського, Музична академія імені Падеревського в Познані, Польсько-Український фонд ім. Падеревського, Торнтонська школа музики в університеті Південної Каліфорнії з Лос-Анджелеса та багато інших. А це свідчить про те, що такий конкурс потрібен», – відзначила Галина Якубович.
До слова, Ігнацій Ян Падеревський – відомий піаніст, композитор, музикант, політик та державний діяч. Народжений на Вінниччині, він пізніше проживав у Польщі, Франції, Швейцарії та в США. Влаштовував всесвітні концертні тури, писав матеріали про музику і багато спілкувався з провідними політиками свого часу, відстоюючи ідею незалежної польської держави. Був першим прем’єр-міністром Другої Польщі. Незважаючи на шквал критики з боку лівих і правих сил, Падеревський показав себе здібним дипломатом та парламентером. Розуміючи, що його уряд є тимчасовим, він в грудні 1919 року залишає свої посади і виїжджає до Швейцарії. Проте, вже наступного року повертається і стає делегатом Польщі до Ліги Націй. В 1921 році, завершивши свою діяльність і як делегат в Лізі Націй, Падеревський виїжджає до США. Але контакти з Польщею зберігав до кінця життя. Помер композитор у 1941 році в Нью-Йорку
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

  Герцог і герцогиня Кембриджські відзначили 9 років з дня весілля

Залишити відповідь