Актуальні новини

Український фільм та фільм про Україну отримали нагороди фестивалю у Локарно

Український фільм «Як там Катя?» отримав дві нагороди на 75-у Міжнародному кінофестивалі у Локарно (Швейцарія). Стрічка змагалась у «Конкурсі кінематографістів сьогодення» («Concorso Cineasti del presente»).

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1547940 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1547940{ margin: 0!important; } }

Фільм режисерки Крістіни Тинькевич отримав спеціальний приз журі Ciné+, а виконавицю головної ролі Анастасію Карпенко визнали найкращою акторкою.

Анастасія Карпенка з нагородою фетивалю (фото Facebook-сторінка фільму)

Спеціальний приз журі Ciné+ передбачає промо-кампанію фільму-переможця на суму 25 тис. швейцарських франків на французькому телеканалі Ciné+ під час прокату у кінотеатрах Франції.

Саме в Локарно відбулася світова прем’єра фільму про лікарку швидкої допомоги Анну, яка шукає справедливості в цьому недосконалому світі.

Також був відзначений нагородою документальний фільм про Україну «Синдром Гамлета» режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського. Він отримав Гран-прі «Тижня критики».

«Синдром Гамлета» є польсько-німецькою документальною копродукцією, знятою повністю в Україні та з українськими героями,

«Цей фільм блискуче висловлює гамлетівську дилему української молоді. Фільм передає відчуття та досвід героїв в умовах необхідності робити важкий вибір, коли можливості вибору обмежені через жорстоку війну. Продумана до дрібниць кіномова створює універсальний фільм», – пояснило свій вибір журі.

У Локарно були присутні герої фільму «Синдром Гамлета» (фото Joshua Sternlicht)

Також фільм також отримав премію незалежних швейцарських критиків «Boccalino d’Oro» за найкращий документальний фільм кінофестивалю.

«Синдром Гамлета» – портрет покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013-2014 років, натхнених силою політичних змін та зранених війною.

У Локарно відбулась міжнародна прем’єра фільму. Під час прем’єрного показу були присутніми декілька героїв фільму, зокрема, акторка Оксана Черкашина («Погані дороги», «Клондайк») та один із головних героїв – Ярослав Гавянець, який наразі служить у Збройних силах України. Під час прем’єри знімальна група фільму провела акцію на підтримку України.

  День Марини-Пімени 20 серпня: історія, традиції та прикмети свята

Польська національна прем’єра «Синдрому Гамлета» відбулася на Краківському кінофестивалі, де фільм отримав декілька нагород, серед них нагороду за Найкращий польський документальний фільм.

Міжнародний кінофестиваль в Локарно – один з найдавніших та найпрестижніших кінооглядів світу, започаткований у 1946 році. Він вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем. Протягом своєї історії фестиваль відкривав нові імена в кінематографі, зокрема Віллема Дефо, Террі Гілліама, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших.

Залишити відповідь