Актуальні новини

Українці проголосували за тризуб на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві

У сервісі державних послуг «Дія» закінчилося голосування щодо символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що 85% відсотків учасників опитування проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1546635 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1546635{ margin: 0!important; } }

Опитування стало другим за залученням у додатку «Дія», зібравши 778218 голосів.

Згідно з повідомленням, найбільшу кількість голосів (85%) набрав варіант «замінити на тризуб – Державний герб України». За варіант «зняти радянський герб і залишити щит чистим» віддали свій голос 9% опитуваних, а варіант «залишити все як є» набрав найменше голосів – 6%.

фото Олександра Ткаченка

«Так, ми могли все зробити без консультацій з громадськістю. Зробити на свій розсуд. Але я впевнений, що діалог з суспільством – вкрай важливий. Його треба ініціювати по таких питаннях, тим паче коли нам це нічого не коштує. Мова не йде сьогодні про те, щоб повністю демонтувати монумент, тому що це точно не на часі через величезні кошти, яких потребує цей процес», – написав Ткаченко у Telegram.

Як саме будуть втілювати в життя результати голосування, міністр не зазначив, написавши лише: «Продовжуємо працювати над трансформацією монумента – його переосмисленням та технічними змінами».

Монумент «Батьківщина-мати» розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він вважається найвищою скульптурою у Європі. На щиті монумента встановлений герб СРСР із зіркою, серпом і молотом.

  Влад Яма розповів, як познайомився з дружиною: привели в таємну кімнату клубу

Залишити відповідь