Актуальні новини

Уряд може створити у Жовкві головний офіс Держслужби охорони культурної спадщини

Кабінет міністрів розглядає можливість розмістити Державну службу охорони культурної спадщини у Жовкву. Про це йдеться у відповіді секретаріату Кабміну на запит агентства «Українські новини». Нова державна служба ще наразі не створена, втім Кабмін уже визначив її обов’язки.

Наприкінці березня президент України Володимир Зеленський ініціював розміщення в регіонах органів державної влади. Саме в межах цієї ініціативи й пропонують створити Державну службу охорони культурної спадщини не у Києві, де традиційно розміщені всі держоргани України, а у Жовкві.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1517254 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1517254{
margin: 0!important;
}
}

В уряді не уточнюють, де саме в Жовкві можуть розмістити Держслужбу охорони культурної спадщини й наразі цей орган перебуває в процесі створення. Утім наприкінці 2019 року Кабмін затвердив її положення, за якими структура буде підпорядковуватись Міністерству культури та займатиметься охороною культурної спадщини й історичними ареалами міст. Наразі штат служби налічує 57 працівників.

Як повідомляють у Кабміні, до травня створять робочу групу для підготовки пропозицій щодо переміщення центральних органів виконавчої влади в регіони, а до липня – визначать, які центральні органи влади та держпідприємства з’являться в регіонах. Як уточнив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, мова не йде про переїзд уже наявних міністерств чи відомств, а про створення нових.

Крім того, до серпня в уряді планують підготувати фінансово-економічний розрахунок і деталізований план переміщення, а до жовтня – відповідні акти уряду і проекти законів.

Зазначимо, що у Жовкві розташований державний історико-архітектурний заповідник, до якого входять 55 пам’яток архітектури.

  20 липня – Явдоха-сіногнійка: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь