Актуальні новини

В Україні вручили незалежну премію Women in Arts

13 березня в рамках святкування першої річниці руху HeForShe в Україні була вручена незалежна премія Women in Arts.
Ця нагорода заснована у 2019 році ООН Жінки в партнерстві з Українським Інститутом.  
У 2019му році нагородження премією Women in Arts відбулося вперше. Наша мета –– звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у мистецтві, і публічно подякувати їм за внесок в цю сферу. 
Імена переможниць у 5 номінаціях:
· Жінки в візуальному мистецтві –– Влада Ралко
· Жінки в музиці –– Ніна Гаренецька
· Жінки в театрі і кіно –– Ірма Вітовська-Ванца
· Жінки в літературі –– Катерина Калитко
· Жінки в культурному менеджменті –– Олеся Островська-Люта 

Організатори премії та кураторка HeForShe Arts Week 2019 в Україні Катерина Тейлор запросили незалежних експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній з п’яти номінацій для відбору номінанток і лауреаток премії. Організація Премії ґрунтується на затвердженому регламенті,  що чітко окреслює етапи та критерії відбору. Головними вимогами до конкурсанток  є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. До оцінки запрошуються експертна рада та журі, які не є ангажованими в роботі над HeForShe Arts Week 2019 або премією Women in Arts, є професіоналами та професіоналками в своїй категорії оцінки, є представниками приватного сектору і державних інституцій. Також до складу експертного журі увійшли чоловіки і жінки рівною мірою. Зі списком експертної ради, журі, списком номінанток та переможниць можна ознайомитись за посиланням – http://heforsheartsweek2019.tilda.ws/
Статуетку-нагороду для Премії Women in Arts 2019 створила сучасна українська скульпторка Марія Куліковська. Форма статуетки – це кисті жіночих рук, які переплітаються. За словами художниці, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці.
Премія Women in Arts покликана закласти фундамент для традиції, яка може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення.
HeForShe – це глобальний рух солідарності в підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. З моменту запуску 2014 року, до кампанії приєдналися глави держав, провідні вчені, керівники глобальних корпорацій, спортсмени, митці та лідери думок, що поділяють філософію ґендерної рівності.
Український інститут – це державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління Міністерства закордонних справ.
Підтримку руху HeForShe в Україні надано Урядом Швеції.
 

  «Мій Марчелло»: нереальна історія з реальними людьми

Залишити відповідь