Актуальні новини

Володимир-Волинський святкує 1033-й день народження міста

Відзначення цієї дати проходить під питанням, чи варто місту змінювати свою назву. Адже слово «Волинський» Володимир отримав лише у 1795 році, коли увійшов у склад Російської імперії, аби відрізнити його від Володимира на Клязьмі. А перша згадка про місто відноситься ще до 988 року. І в один із днів святкувань відбувся круглий стіл про відновлення місту історичної назви «Володимир»: делегація міста навіть їздила у Переяслав (колишній  Переяслав-Хмельницький) вивчати його досвід  про перейменування.
Загалом святкує Володимир на широку, як кажуть, ногу: 5 днів, з середи по неділю. Але й заходи відбуваються не заради галочки, а справді цікаві і креативні. Традиційно відбулася презентація чергової, вже восьмої, збірки спогадів мешканців міста «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» (Людські долі). Це проєкт державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир», його працівники Володимир Пикалюк, Орися Вознюк, Романна Кучерява та Світлана Федосєєва розпочали ще у 2014 році й інтерес до спогадів, розповідей про мешканців міста не згасає. Актори з місцевого самодіяльного театру «Різнобарв’я» показали фільм «Кав’ярня на вулиці Фарній»: один день з життя міста сто років тому.
Минулому, історії міста була присвячена й екскурсія у рамках проєкту «Невидимий Володимир». Наукова співробітниця адміністрації державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Орися Вознюк і журналістка газети «Слово правди» Віталіна Макарик підготували історичні розповіді про вулиці старого Володимира та життя, яке вирувало на них сто років тому. Учасникам екскурсії показали, де знаходилися кінотеатр «Голубий Дунай», будинок, в якому зупинявся польський король, де були аптеки, лікарські кабінети, магазини купців, адвокатів, банк землі польської і будинок російського дворянства та інші споруди. Володимир-волинський історичний музей імені Омеляна Дверницького підготував ретроспективний показ кінострічки “Фучжоу” (“Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди”), про талановитого уродженця Володимира-Волинського Валентина Троцюка, актора театру та кіно, котрий зіграв одну з головних ролей – геніального художника Боттічеллі.
Є у програмі святкувань і кінопоказ просто неба фільму «Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке», спортивні турніри, концерти, благодійний забіг, безкоштовні екскурсії.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

  16 червня — Лук'ян Вітряк: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь