Актуальні новини

Воркшоп на старих мурах: як львівських студентів вчать сучасних методів реставрації

//
Воркшоп на старих мурах: як львівських студентів вчать сучасних методів реставрації

03 березня на території будівельного майданчика на площі Міцкевича,9 було проведено воркшоп для студентів Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Майбутні реставратори переймали секрети ремесла у досвідченого німецького майстра Дірка Брюггеманна-Булгакова.

Нагадаємо, команда реставраторів, яку очолює Дірк Брюггеманн-Булгаков, з грудня минулого року проводить тут повний цикл консерваційних робіт залишків Високого муру та середньовічної брукованої дороги. У майбутньому для цих відреставрованих пам’яток буде облаштовано окремий експозиційний простір, де гості зможуть оглянути анатомію вулиці середньовічного Львова. Він відкриється у приміщенні майбутнього 4-зіркового готелю, який на площі будує компанія «Центр розвитку нерухомості».

«На цьому об’єкті львівські студенти мають рідкісну нагоду повчитися не лише у мене, а й у середньовічних львівських каменярів. Я хочу показати наскільки креативно та грунтовно вони підходили навіть до таких буденних речей, як закладка дороги,пояснює Дірк Брюггеманн-Булгаков.Зараз ми маємо ідеальний майданчик для практичних вишколів. Оскільки компанія-забудовник дуже відповідально поставилася до виявлених тут пам’яток і згідно з європейськими стандартами прагне їх музеєфікувати і зробити доступними для загального огляду».

«Для наших студентів це унікальна можливість не просто побачити, а й безпосередньо попрацювати з технологіями й матеріалами, багато з яких в Україну ще досі ніхто не привозив, – зазначив Юрій Качмар, викладач коледжу імені Івана Труша. – У Львові є безліч об’єктів, які потребують реставрації. А отже й запит на фахівців, які знаються на сучасних методиках роботи з каменем високий. Тому колосальний досвід Дірка Брюггеманна-Булгакова і його готовність до співпраці надзвичайно цінні для нас».

  Хелловінський інспірейшн: образи з нового кліпу "Час і скло"

У цьому році Дірк Брюггеманн-Булгаков та забудовник готелю – «Центр розвитку нерухомості» планують ще низку майстер-класів, щоб на практиці ознайомити майбутніх реставраторів із найсучаснішими європейськими технологіями збереження історичних пам’яток та роботи з каменем.

Нагадаємо, на площі Міцкевича, 9 «Центр розвитку нерухомості» проводить підготовчі до будівництва готелю роботи. Проєкт готелю був розроблений у ході міжнародного конкурсу, в якому перемогла провідна польська архітектурна студія Kuryłowicz & Associates. За попередніми оцінками, вартість проєкту – 20 мільйонів доларів.

Залишити відповідь