Його мета – захистити нинішнє і майбутнє покоління від наслідків куріння.

Всім відомо, що здоров'я є запорукою успіху, а паління — чинником ризику розвитку багатьох хвороб, у тому числі і смертельних. Тому хоча б один день, проведений в світі без тютюну — це свято для тих, хто цінує і пропагує здоровий спосіб життя, інформує .

Святкування цього дня сприяє привернути увагу громадськості до проблем, пов'язаних з тютюновою епідемією. Його мета — захистити нинішнє і майбутнє покоління від наслідків куріння та закликати до розробки більш ефективної політики по зменшенню споживання тютюну.

Історія

Не можна не погодитися з думкою, що склад сигарети є коктейлем для самогубців. Численні дослідження показали, що в димі продуктів тютюнової промисловості містяться отруйні речовини. Всього в сигареті налічується від 4 до 5 тисяч хімічних речовин і з'єднань. Деякі з них:

  • нікотин і тар (дьоготь);
  • ацетон і аміак;
  • ціанистий водень і чадний газ;
  • етилен і синильна кислота.

Від цих сполук страждають всі органи: гортань, бронхи, легені, серце, травний тракт, шлунок і нирки. Піддаються небезпеці зуби і навіть очі. Чим довше людина курить, тим більше з'являється шансів у неї і її близьких померти від важких захворювань і ракових пухлин.

Щороку світ втрачає від цієї воістину загальнонародної згубної звички мільйони осіб. Оскільки масштаби куріння збільшуються, то виникла потреба у захисті прав некурців, дітей і підлітків від його руйнівних впливів. Актуальним стало і саме свято, встановлене в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

У 2014 році країнами ЄС була затверджена директива з вимог до виробників тютюнової продукції. Вони стосуються оприлюднення детального її складу і регламентують подання інформації про наслідки вживання на пакувальному матеріалі, права держави на прийняття заборони торгівлі через інтернет мережі.

  Маша Полякова порадувала шанувальників своїми новими знімками

Традиції

Щорічно святу присвячується певна тема. Широкого розмаху у цей день набувають акції і заходи, які організовуються громадськими та молодіжними організаціями. Юнаки і дівчата на міських площах виступають з флешмобами.

У ЗМІ друкуються статті, в яких наведені незаперечні факти шкідливого впливу тютюну для курців і їх оточуючих. На телебаченні показують програми за участю працівників охорони здоров'я та фахівців, які розповідають про способи позбавлення від поганої і згубної для багатьох звички.

В навчальних закладах проводяться інформаційно-просвітницькі лекції з питань небезпеки куріння і методи його лікування. Для дітлахів творчі колективи готують театралізовані вистави, де в доступній формі показують, що відбувається з організмом, який зростає, коли в нього потрапляє нікотин.