Його мета – захистити нинішнє і майбутнє покоління від наслідків куріння.

Всім відомо, що здоров'я є запорукою успіху, а паління — чинником ризику розвитку багатьох хвороб, у тому числі і смертельних. Тому хоча б один день, проведений в світі без тютюну — це свято для тих, хто цінує і пропагує здоровий спосіб життя, інформує .

Святкування цього дня сприяє привернути увагу громадськості до проблем, пов'язаних з тютюновою епідемією. Його мета — захистити нинішнє і майбутнє покоління від наслідків куріння та закликати до розробки більш ефективної політики по зменшенню споживання тютюну.

Історія

Не можна не погодитися з думкою, що склад сигарети є коктейлем для самогубців. Численні дослідження показали, що в димі продуктів тютюнової промисловості містяться отруйні речовини. Всього в сигареті налічується від 4 до 5 тисяч хімічних речовин і з'єднань. Деякі з них:

  • нікотин і тар (дьоготь);
  • ацетон і аміак;
  • ціанистий водень і чадний газ;
  • етилен і синильна кислота.

Від цих сполук страждають всі органи: гортань, бронхи, легені, серце, травний тракт, шлунок і нирки. Піддаються небезпеці зуби і навіть очі. Чим довше людина курить, тим більше з'являється шансів у неї і її близьких померти від важких захворювань і ракових пухлин.

Щороку світ втрачає від цієї воістину загальнонародної згубної звички мільйони осіб. Оскільки масштаби куріння збільшуються, то виникла потреба у захисті прав некурців, дітей і підлітків від його руйнівних впливів. Актуальним стало і саме свято, встановлене в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

У 2014 році країнами ЄС була затверджена директива з вимог до виробників тютюнової продукції. Вони стосуються оприлюднення детального її складу і регламентують подання інформації про наслідки вживання на пакувальному матеріалі, права держави на прийняття заборони торгівлі через інтернет мережі.

  10 червня — Микита Гусятник: історія, традиції та повір'я свята

Традиції

Щорічно святу присвячується певна тема. Широкого розмаху у цей день набувають акції і заходи, які організовуються громадськими та молодіжними організаціями. Юнаки і дівчата на міських площах виступають з флешмобами.

У ЗМІ друкуються статті, в яких наведені незаперечні факти шкідливого впливу тютюну для курців і їх оточуючих. На телебаченні показують програми за участю працівників охорони здоров'я та фахівців, які розповідають про способи позбавлення від поганої і згубної для багатьох звички.

В навчальних закладах проводяться інформаційно-просвітницькі лекції з питань небезпеки куріння і методи його лікування. Для дітлахів творчі колективи готують театралізовані вистави, де в доступній формі показують, що відбувається з організмом, який зростає, коли в нього потрапляє нікотин.