Це свято — ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

Щорічно 14 червня весь світ відзначає міжнародне свято — День донора крові. У виборі дати заснування цього дня брали участь три організації, які виступають за добровільну та безоплатну здачу крові. Це Федерації товариств Червоного Хреста і організацій донорів крові, третя організація — Міжнародне товариство з переливання крові, інформує .

В латинській мові слово «донор» означає «дарувати». «Не збідніє рука, що дає» — це біблійний вислів має до донорства саме безпосереднє відношення. Близько літра крові може втратити доросла людина без загрози для свого життя. На станції переливання крові забирають 400 мл крові. Це кількість крові, яке відновлюється організмом дуже швидко. І при цьому імунна та ендокринна системи організму отримують досить потужний стимул до роботи.

За статистикою, люди, що регулярно здають кров, менше схильні до грипу і застудних захворювань, вони набагато рідше страждають серцево-судинними і онкологічними захворюваннями. Доброчинно донорство позначається і на психічному стані людини.

Міжнародний день донора крові створений для того, щоб звернути увагу на проблеми донорства і висловити вдячність тим людям, які добровільно здають свою кров, при цьому не отримуючи особливої винагороди за це, тим, хто робить це регулярно, по кілька разів на рік.

Проблема донорства крові та компонентів крові — це найважливіша проблема для охорони здоров'я і держави в цілому. Від розв'язання цих завдань залежить як можливість, так і якість надання медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях у мирний час.

Більшість галузей медицини використовують метод переливання крові та компонентів крові для порятунку життя людини. Певна закономірність простежується в тому, що чим більш складні та сучасні методи лікування застосовуються у лікарні, тим більше крові витрачається для лікування пацієнтів. Так, наприклад, для лікування пацієнтів в хірургічному відділенні витрачається більше двох літрів крові з розрахунку на одне ліжко на рік, а в гематологічних відділеннях — не менше п'яти літрів крові, в клініках, де роблять складні операції на серці — від дванадцяти до п'ятнадцяти літрів крові.

  Неймовірна схожість: Ріанна опублікувала в Instagram фото дівчинки, яка виглядає її копією

Для того щоб не виникало проблем при забезпеченні медичних установ кров'ю та препаратами крові, необхідно, щоб від 40 до 60 осіб стали донорами з розрахунку на тисячу населення. У всіх розвинених країнах досягнутий цей рівень. А в Данії, він перевищений у два рази. Здавати кров в Японії — ознака хорошого тону, на людину, яка не взяла участь у Дні донора, будуть косо дивитися і навіть можуть почати її цуратися.

У нашій країні охочих здати свою кров поки не так багато. Виною всьому не страх перед людьми в білих халатах, а те, що люди розучилися проявляти співчуття і безкорисливо робити добрі справи.

Всесвітня Організація охорони Здоров'я закликає кожного не залишатися байдужим, і якщо ви можете стати донором, врятувати життя іншій людині.