Це свято знаменує собою підписання «Метричної Конвенції», яке відбулося 20 травня 1875 року. Тоді в Парижі була офіційно створена Міжнародна організація мір та ваг.

Роль метрології у створенні цивілізації надзвичайно велика. Це єдина наука, яка використовується представниками практично всіх інших наукових дисциплін і обійтись без метрології просто неможливо, адже це наука про вимірювання, засоби і методи їх правильного проведення. Коли ви берете в руки лінійку або рулетку — ви займаєтеся метрологією. Кількість установ, що мають відношення до метрології і в світі, і в Україні надзвичайно велика. Було б дивно, якби вони не мали власного професійного свята

Історія

Історія Всесвітнього дня метрології не дуже тривала. Встановлення цієї дати відноситься до жовтня 1999 року. І воно сталося на 88 засіданні Міжнародного комітету мір і ваг — авторитетної світової метрологічної організації. Вибір дати для свята виявився теж не випадково — саме 20 травня 1875 року була підписана легендарна «Метрична конвенція». Під нею підписалися делегати 17-ти держав. Це була перша в історії людства угода про міжнародне науково-технічне співробітництво. Ним було закладено фундамент для створення такого важливого єдиного метрологічного простору, інформує .

Величезну роль у підготовці конвенції та її підписання зіграли зусилля, зроблені саме уславленими російськими вченими — Менделєєвим, Якобі, Струве. Сьогодні підписантів конвенції налічується вже більше півсотні. Саме цей документ і послужив основою для створення спочатку першої міжнародної метрологічної лабораторії — Бюро мір і ваг у столиці Франції, де досі зберігаються еталони основних метрологічних одиниць. І на підставі все тієї ж конвенції був створений і засновник обговорюваного свята — Комітет мір і ваг.

Традиції

Однією з непорушних традицій Дня метрології є публікація в пресі послання Директора згаданого вище «Бюро» до світової метрологічної громадськості. У ньому постулюється девіз свята поточного року, відзначаються досягнення попереднього року і формулюються завдання на рік наступний.

  Весільне фото Володимира Зеленського "підірвало" Інтернет

У святкуванні беруть участь численні співробітники:

  • метрологічних НДІ;
  • контрольних, випробувальних і перевірчих організацій;
  • підприємств, що виробляють контрольно-вимірювальну апаратуру і прилади.

Семінари, конференції, виставки — невід'ємний атрибут Дня метрології. Як і скромні корпоративи.