Актуальні новини

Всесвітній день нирки – 14 березня 2019 року

Цей день відзначається з 2006 року кожного другого четверга березня.

Другий четвер березня – Всесвітній день нирки. Міжнародні утворення, Федерація ниркових фондів і Всесвітнє нефрологічне суспільство, заснували дату з метою привернення уваги до проблем ниркових хвороб. Цей парний орган неймовірно працездатний і в змозі виконувати свої функції, вже будучи грунтовно ураженим. До моменту, коли людина помічає занепокоєння з приводу нирок, їх природні фільтри можуть бути зношені до 90% і в деяких випадках медики вже не в силах допомогти хворому, інформує .

Саме з цієї причини необхідно популярно доносити інформацію про необхідність регулярних оглядів і обстежень з приводу нирок. Чим раніше буде виявлене захворювання і патології, тим простіше фахівцям з ними впоратися. І, отже, тим якіснішим, більш насиченим і яскравішим буде життя кожної людини, яка стежить за своїм здоров'ям.

Серед правил, яких потрібно дотримуватися для підтримки здоров'я нирок, є одне настільки ж просте, як і важливе. Вживання достатньої кількості води. Простої питної, негазованої і не солодкої. Нирки, будучи фільтрами, тим легше виконують свою функцію, чим рідкіше середовище, яке вони через себе пропускають. При цьому воду не можна замінювати напоями, адже вони є розчинами. Отже, фільтру доводиться відокремлювати речовини з них від транспортного середовища, звичайної води.

Недотримання такої простої установки, як щоденне споживання півтора-двох літрів води, а також пасивний малорухливий спосіб життя, збільшення маси тіла та безконтрольний прийом лікарських препаратів, можуть стати причинами серйозних захворювань нирок. Серед них: хронічна ниркова хвороба (недостатність функціонування цього органу), сечокам'яна хвороба, різні види нефриту.

Цікава етимологія терміну «нефрит». З грецького це слово перекладається, як «захворювання, запалення нирки». Однак так само називається і камінь, який в своєму природному стані в природі зустрічається саме у вигляді людської нирки. Довгий час в різних культурах існували повір'я, ніби ця схожість допомагає за допомогою мінералу позбутися ниркових хвороб. Страждаючі пацієнти вживали порошок мінералу всередину, сподіваючись на зцілення за допомогою такого зілля.

  Сімейне фото: Еріка Герцег показала батьків

Зараз досягнення в медицині дозволяють виліковувати більшість хвороб нирок прогресивними методами і без заковтування каменів. Необхідно лише вести здоровий активний спосіб життя, систематично проходити обстеження, залучати до цього процесу рідних і близьких, переконуючи їх у потрібності диспансеризації. Навіть якщо нічого не турбує, не болить і не дає про себе знати. Всесвітній день нирки щорічно нагадує про це.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь