Актуальні новини

Всесвітній день онкохворих дітей — 15 лютого

Головне завдання для кожного з нас – не залишити їх і батьків один на один з хворобою, не пройти повз чужих проблем, а внести хоча б маленький внесок і підтримати тих, хто цього потребує.

Бути батьками – це так чудово. Дитина асоціюється з радістю від дотику теплих долоньок і щастям від його витівок і допитливості. Діти не тільки зігрівають наше життя, але і дають надію на майбутнє. Тому їх хвороба є випробуванням для улюблених чад і їх близьких, інформує .

Святкування дня дітей, хворих на рак, покликане привернути увагу мам і тат, медичних працівників і звичайних, небайдужих до горя інших людей до цієї страшної проблеми. Воно закликає нас до солідарності у проведенні невідкладних дій, спрямованих на своєчасне виявлення і боротьбу з цією недугою.

Історія

Статистичні дані кажуть про те, що з кожним роком збільшується кількість дітей, яким ставлять цей страшний діагноз. З цим можна змиритися, тим більше що діагностувати у дітей рак складніше, ніж у дорослих. Страшно звучать цифри: щороку у 200 тисяч дітей знаходять це онкологічні захворювання, половина з них гине.

Що ж може стати причиною хвороби? До них відносять багато факторів:

  • погана екологія;
  • несприятлива психологічна обстановка і страх;
  • здоров'я і спосіб життя майбутніх батьків;
  • спадкові генетичні передумови;
  • травми, стреси і сплеск гормонів у підлітків.

Тому будьте уважні! Не відкладайте перевірку поганого самопочуття (головний біль і блювота), тривалого нездужання або нетипового перебігу хвороби вашої дитини (порушення ходи, зниження зору). Діагностування на ранніх етапах підвищує ефективність, результативність лікування.

У зв'язку з серйозністю даних питань батьки хворих дітей об'єдналися у Всесвітню конфедерацію, з ініціативи якої і з'явилася в календарі особлива дата. Патронаж їй надає Міжнародне товариство дитячих онкологів. А сталося це вперше в 2001 році.

  Джамала показала знімок, на якому вона ще зовсім маленька дівчинка

Символом дитячого раку є золота стрічка, яка говорить нам про неоціненність життя. Вона закликає пам'ятати про тих, хто самовіддано бореться і перемагає, не забувати тих, хто не зміг подолати хворобу та їх рідних, що залишилися з вантажем непоправної втрати, але гідно направили свої сили на допомогу іншим.

Діти по-різному бачать, чують і відчувають. Тому головне завдання для кожного з нас – не залишити їх і батьків один на один з хворобою, не пройти повз чужих проблем, а внести хоча б маленький внесок і підтримати тих, хто цього потребує. Наші перемоги в нелегкій боротьбі з цією бідою залишать добру пам'ять в серці діточок, що одужали.

Традиції

В цей день проходять наукові та медичні конференції та семінари на багатьох світових і українських майданчиках, на яких заслуховуються тематичні доповіді про причини хвороби і сучасні методи її лікування. Практикуючі фахівці діляться своїм досвідом і досягненнями в боротьбі з дитячою недугою.

Громадські організації розробляють нові благодійні проекти, разом із звичайними людьми беруть участь у добровольчих акціях, засновниками яких є відомі особи. Лікарні та центри, де виявляється медикаментозне лікування і відновлення дітей і підлітків, відвідують волонтери, артисти цирку та естради.

Головна допомога – позитивні емоції. Але дуже важливі і збори грошових коштів, які йдуть на закупівлю дорогих ліків та препаратів, на унікальні операції, які здійснюються в клініках закордоном. Зробити добро дуже просто – перерахувати внесок на рахунок фондів, які допомагають зберегти життя багатьом хворим дітям.

Залишити відповідь