Актуальні новини Україна і світ

Вина MON CRAFTO з Житомира


На території Житомирщини активно розвивається галузь органічного технічного виноградарства, зокрема в рамках проекту під торговою маркою MON CRAFTO, про що детально розповів директор ТОВ “Сіріус”, Олександр МАЛІНОВСЬКИЙ.

У 2020 році компанія “Сіріус”, розташована на Житомирщині, розпочала вирощування органічного технічного винограду, створивши виноградник площею 3,5 гектари. Враховуючи місцеві кліматичні особливості, обрали сорти Мускаріс, Геліос, Піно Тін. Виноград у “Сіріус” виростає за допомогою шпалери, яку встановили на другий рік після посадки.

“Оскільки ми приділяємо увагу органічному виробництву, основну частину захисту винограду здійснюють біологічні препарати”, – зауважив керівник компанії. “Головний принцип, яким ми керуємося, – це контроль за захворюваннями, такими як мільдью та оїдіум”.

Зі збіжжя MON CRAFTO виготовляють сухі білі та червоні вина. Асортимент наразі складається з 9 видів, але планується його поширення у майбутньому.

“Наразі нам не планується збільшувати обсяги виробництва вина, але ми маємо намір розширювати асортимент в сезоні 2023 року”, – додав Маліновський. “Ми активно представляємо свої вина на різних заходах, проводимо дегустації в Житомирській області. Всі відгуки дуже позитивні, і наше вино сподобалося споживачам, які дійсно цінують якість”.

Виробничі потужності підприємства розраховані на виробництво 10 тисяч літрів вина. У 2022 році компанія виготовила понад 4700 літрів вина, яке буде доступне через Instagram, а також у ресторанах і винних магазинах Житомира та Андрушівки.

Компанія “Сіріус” надає велике значення контролю якості на кожному етапі виробництва вина TM MON CRAFTO. Забезпечуючи стабільну якість за допомогою вибраної технології, правильної температури і дотримання всіх санітарних норм, підприємство регулярно проводить аналізи в сертифікованій лабораторії.

  Юрій Горбунов показав ніжне фото з новонародженим сином