У народі Івана нарекли Довгим, оскільки день ставав досить довгим, селяни працювали зі світанку до глибокої темряви.

1 червня (19 травня за старим стилем) за народним календарем відзначається Іван Довгий. Іваном свято назване від церковної дати, в даний день християни вшановують пам'ять двох святих — Іоана Готфського і Іоана Углицького, інформує .

Іоан Готфський народився в 8 столітті в родині справжніх християн. З молодості вибрав шлях ченця, багато молився, подорожував по святих місцях. Через роки він обійняв посаду Готфського єпископа. Іоан Углицький народився в 15 столітті в родині князів. В юнацтві його замкнули в темниці за наказом рідного дядька, де він провів в молитвах більше ніж 30 років. Перед смертю Іван прийняв чернецтво під ім'ям Ігнатій.

У народі Івана нарекли Довгим, оскільки день ставав досить довгим, селяни працювали зі світанку до глибокої темряви. Ще день називався Оберегом ниви. Нивою іменували засіяне зерном поле. Вранці селяни виходили на свої поля, низько їм кланялися і просили їх дати відмінний урожай. Над нивою читали змови від пристріту, негоди і шкідників.

На Івана Довгого жителі зверталися до вітру. Його благали послати дощі для поливу засаджених культур, просили його не сушити молоде колосся, не гнати на них гниль і хвороби. Щоб захистити врожай від пожеж, граду і згубних злив, селяни виготовляли колесо з вербових або березових гілок. Його котили навколо полів і читали спеціальну змову.

З даного дня ходили в ліс по гриби та першими ягодами, в південних регіонах жито вже давала колосся. Жителі до цієї дати намагалися посадити всі городні культури, оскільки ставало тепло, і припинялися нічні заморозки. Важливими були дощі, адже від них залежав майбутній урожай.

  Соліст «Фіолету» поділився власним травматичним досвідом у соціальному кліпі

В Іванів день уважно стежили за опадами. За прикметами злива в даний день віщувала місяць посухи, однак ще він обіцяв багатий урожай при зборах. Туман спостерігали до великої кількості грибів в лісах. Якщо жителі бачили закриття календули або посилювався в повітрі квітковий запах, то готувалися до дощу. Ворони, які дивляться в один бік, сповіщали про насування вітряної погоди.