Актуальні новини

Завершився фестиваль «Львівське квадріенале сценографії»

У Львові завершився фестиваль «Львівське квадріенале сценографії». Такий фестиваль у місті відбувається практично вперше (три роки тому організатори проводили подію, яку назвали «прев’ю»).

Три виставки, майстеркласи, презентації та вистави зібрали десятки сценографів з усієї України, а також чимало глядачів.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1527977 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527977{ margin: 0!important; } }

Олег Онещак, один із організаторів Кварієнале та засновник львівської Галереї сценографії вважає, що роботу сценографа потрібно зробити видимою, адже зазвичай говорять (та пишуть) про режисерів та акторів, а художники зазвичай залишаються непоміченими.

«Ми не хочемо зробити сценографа головним, ми скоріше хочемо підкреслити його важливість, вивести з-за лаштунків. Цього разу ми зосередили увагу саме на сценографії та сценографах і це прекрасно», – вважає Олег Онещак.

Такі фестивалі сценографії у світі не є новиною. Зокрема знамените Квадрієнале у Празі надихнуло організаторів львівського фестивалю.

Темою цьогорічного фестивалю стала «Еволюція через Революцію».

Центральною є експозиція, що розгорнулась у Палаці Потоцьких, присвячена історії українського театрального костюму ХХ-ХХІ століть. Виставка представила ескізи та костюми були представлені такі відомі імена як Олександра Екстер, Вадим Меллера, Василь Кричевський, Анатоль Петрицький, Федір Нірод та Євген Лисик.

«Нас дуже тішить, що об’єнуються різні інституції. Цей момент є надзвичайно важливим», – вважає Олег Онещак.

Теперішню українську сценогрaфію презентували Андрій Александрович-Дочевський, Людмила Нагорна, Богдан Поліщук, Алія Меженіна, Олександр Білозуб, Наталія Рудюкта інші.

  Замок у Свіржі відкрили для екскурсій

Те, що костюми та ескізи були вписані у постійну експозицію лише додало виставці театральності та дуже доречної гри. Виставка триватиме ще два тижні.

Чимало проектів сценографії було представлено і на іншій локації – у LEM Station. Тут показили свої роботи Богдан Поліщук, Олег Татарінов, Поліна Панченко, Анна Духовична, Юрій Ямаш, Тетяна Чухрій, Ольга Новікова, Любов Душина, Дарія Зав’ялова, Ася Кравчук, Олена Зотова та інші.

«Нам вдалося практично все, що ми запланували. Єдине, ми хотіли міжнародний фестиваль робити офлайн, проте цього не вдалось, адже ситуація з пандемією є не визначеною. Але вдалося онлайн вдалося зробити симпозіум онлайн провели й презентувати українську сценографію», – підсумовує Олег Онещак.

Нагадаємо, що «Львівське квадріенале сценографії» має відбуватись кожні чотири роки.

Залишити відповідь