Актуальні новини

Зруйновану росіянами культурну спадщину відтворять «Листівки з України»

В Україні створили проект, який розповість світу про зруйновану російською агресією спадщину України. Заплановано випустити понад 100 листівок про об’єкти з різних регіонів з історією конкретної пам’ятки, яка зазнала пошкодження. Міжнародну кампанію «Листівки з України» («Postcards from Ukraine») запускає Український Інститут за підтримки USAID.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1545543 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1545543{ margin: 0!important; } }

Від початку повномасштабної війни з 24 лютого в Україні зруйновано 388 об’єктів культурної спадщини. Серед них є унікальна архітектура. Так у Лисичанську знищили гімназію, одну з найкращих шкіл України, яка працювала у пам’ятці бельгійської архітектури кінця ХІХ ст. У Тростянці на Сумщині пошкоджено найдавнішу громадську споруду північної частини України Круглий двір. А на Запоріжжі росіяни розтрощили та пограбували єдину палацово-замкову будівлю в регіоні Садибу Попова.

«Зловмисне, прицільне знищення Росією українських культурних пам’яток є величезною втратою для України, Європи та всього світу. Намагаючись стерти культуру й історію України, Кремль прагне стерти саме поняття української нації. Мета проекту “Листівки з України” – показати світові справжнє обличчя неспровокованої та невиправданої війни, яку Росія розв’язала проти України, українського народу та української культури», – пояснив директор місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

Знищена Лисичанська гімназія

Український інститут розповість про зруйновані пам’ятки українською та англійською мовами. Інформацію про об’єкти можна посортувати за фільтрами: регіоном, датою зведення чи руйнування пам’ятки; типом об’єкта та його статусом; видом зброї, якою її зруйнували. У межах проекту буде випущено понад 100 листівок. Їх можна переглянути на сайті, який постійно оновлюється.

Листівки можна розповсюдити в соціальних мережах з хештегом #PostcardsFromUkraine. Ініціатори проекту закликають українців розказати світу про багату українську культуру та її свідоме знищення ворогом.

  Дженніфер Лопес порадувала своїх фанів новим кадром, на якому вона демонструє повсякденний літній образ

Залишити відповідь