Кіно

У Запоріжжі стартував міжнародний фестиваль короткометражного кіно

Zaporizhzia international film festival (ZIFF) проводиться вже другий рік поспіль під дахом кінотеатру ім. Довженка. Конкурсна програма збирає короткометражні фільми вітчизняного й іноземного виробництва, створені протягом минулого року.
Його основна мета — підтримати українське кіно, а також популяризувати культуру кінематографа в Запоріжжі та країні.
«Цього року було надіслано понад двох із половиною тисяч фільмів (2514 — Авт.) з більш ніж 107 країн. Вони представлені в категоріях: національне кіно, ігрове, документальне та ігрова анімація. Національна програма є новою для фестивалю. Видно, що українське кіно є, що воно розвивається, дедалі більше технічно якісних і осмислених робіт. Вимоги до фільмів стали серйозніші. Якщо на перший ZIFF ми брали просто класні фільми, то цього року вони були б для нас на рівень нижчі. До нас надсилали роботи, які подавалися на премію «Еммі», такі, що мають номінації на Берлінському, Каннському фестивалі. Видно, що ми набуваємо статусу, я б сказав, що в Україні ZIFF у двійці кращих серед короткометражних фестивалів», — розповів «Дню» член журі Ілля Свідлер.

Кращу картину журі обирає за критеріями технічної якості, актуальності сценарію, роботи акторів та режисерів, постановників тощо. Також матиме місце й глядацьке голосування. Однак одними конкурсними фільмами фестиваль не обмежиться.

«Цього року позаконкурсну програми ми зробили максимально українською, оскільки минулого року українського короткого метра у нас було дуже мало. Зокрема у нас є гості з кіностудії Довженка, які покажуть свій новий фільм. Ми хочемо, щоб більше людей звертали увагу на національне кіно і, звичайно, дивилися на іноземне, як на приклад для наслідування», — розповіла директорка кінотеатру Марина Кудерчук.

У програмі ZIFFа також зустрічі з українськими режисерами, акторами, які будуть давати лекції, пов’язані зі створенням кіно.
Відкрили ZIFF фільмом від національної кіностудії О. Довженка «Казка про гроші». Фестиваль триватиме ще кілька днів до 23 вересня.

  В Японії знайшли загублений фільм Уолта Діснея

Євген ТЕРЕЩЕНКО, Запоріжжя
Фото автора

Залишити відповідь