Мистецтво Музеї

У Вінниці з’явиться мистецький ретро міні-музей

Відділ мистецтв Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязєва оголосив акцію «Я заново народжуся», яка передбачає збір ретроречей, що так чи інакше пов’язані з мистецтвом: музикою, театром, кіно, живописом. Збирати експонати планують до кінця поточного року, а вже у наступному, 2019-му, – презентувати їх відвідувачам у форматі міні-музею. Розмістять його у виставковій залі відділу. Ретроекспозиція, як каже завідувачка відділу мистецтв бібліотеки Тімірязєва Неля Войтюк, покликана розширити спектр послуг закладу і збільшити кількість відвідувачів.

«Якщо у вас є не потрібний музичний інструмент, радіола чи патефон, чорнильниці чи пензлі, можливо, старий телевізор у дерев’яному корпусі і ви хочете, щоб його побачили якомога більше людей, тоді просимо вас долучитися до створення мистецького ретро міні-музею, який ми плануємо вже у першому кварталі наступного року відкрити у своєму відділі, – закликає Неля Войтюк. – Мета нашої мистецької ініціативи в тому, щоб показати вінничанам та гостям міста, зокрема молоді, ті речі, які вони, можливо, не бачили, не знали або не пам’ятають. На сьогоднішній день у нас вже є діапроектор, діафільми, грамплатівки, є гнучкі платівки, які свого часу вклеювалися у журнал «Кругозір», що не виходить зараз. Є музичні інструменти старого випуску, а також раритетні баян і німецьке піаніно з прекрасним звучанням».

Ретро міні-музей буде постійно діючим. Кожен експонат матиме інформаційну довідку про історію свого походження та коротку характеристику.
Відвідувати експозицію зможуть усі охочі. Вхід вільний. А при груповому відвідуванні бібліотекарі обіцяють забезпечити екскурсійний супровід, причому орієнтований на різні вікові групи.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

  Художній інститут Чикаго виклав онлайн свою колекцію, представлені 44 тисячі творів мистецтва

Залишити відповідь