Культура

Олена Зеленська у США ініціювала проект, який успішно впроваджується уже понад рік

Дружина Володимира Зеленського Олена під час візиту до Сполучених Штатів Америки ініціювала проект зі створення україномовних аудіогідів у найбільших музеях світу. Про це вона заявила під час відвідування Метрополітен-музею в Нью-Йорку, повідомляє сайт президента України.

Варто зауважити, що уже більше року проектом аудіогідів українською мовою займається Український інститут.

Проект створення україномовних аудіогідів у провідних музеях світу було започатковано у 2018 році. Пілотним став запуск аудіогідів у Національному музеї у Варшаві.

У серпні 2019-го до проекту долучився Варшавський музей польських євреїв POLIN, а також віденський Бельведер у рамках реалізації програми двостороннього року культури Україна-Австрія 2019. Наступною країною, де буде впроваджена ініціатива, має стани Німеччина.

«Українські аудіогіди у провідних музеях світу – довгострокова програмна ініціатива Українського інституту, яка передбачає впровадження системи аудіогідів українською. Проєкт здійснюється з метою популяризації української мови та культури в світі та реалізується спільно з дипломатичними установами України за кордоном», – йдеться на сайті Українського інституту.

Український інститут – це державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління Міністерства закордонних справ.

  У Bellingcat назвали російську "кіноверсію" трагедії МН17 "нісенітницею"

Залишити відповідь