Культура

У Львові вдруге пройде фестиваль класичної музики ЛюдкевичФест

У Львові з 1 до 13 жовтня пройде другий фестиваль класичної музики ЛюдкевичФест.

Перший ЛюдкевичФест відбувся у 2017 році. Його організатором виступила музична аґенція Collegium Musicum. Цьогорічний фестиваль є частиною довгострокового проекту з промоції української класичної музики Ukrainian Live, організованого спільно Collegium Management та Львівським органним залом. ЛюдкевичФест 2019 підтримала Львівська міська рада.

Багато подій відбудуться безкоштовно. Зокрема, концерт з оркестром UFO 8 жовтня, підтриманий Українським культурним фондом.

У центрі проекту – постать Станіслава Людкевича, знаного галицького композитора, музикознавця, педагога. Він прожив рівно сто років, пережив дві світові війни, був свідком двох імперій. Автор масштабних симфонічних та хорових полотен.

Проте фестиваль не обмежується творчістю лише Людкевича. Мета події – перезавантажити шаблонне поняття про українське музичне мистецтво. Тож на концертах в рамках ЛюдкевичФесту звучатиме музика Ю. Кофлера, Т. Маєрського, С. Туркевич, А. Нікодемовича, Й. Сужиньского, М. Солтиса, С. Борткевича, Н. Нижанківського, М. Колесси, М. Скорика, Г. Гаврилець, Б. Фроляк, Л. Дичко, В. Гончаренка та багатьох інших.

1 жовтня відбудеться передвідкриття ЛюдкевичФесту, у всесвітній День музики. Його центром стане дім, де жив і творив композитор – Меморіальний музей Станіслава Людкевича у Львові. Розмови за кавою та вином, перегляд відеоматеріалів спогадів сучасників Людкевича та камерний концерт на роялі Людкевича у виконанні піаніста Дмитра Микитина. Вхід вільний.

2 жовтня – відкриття фестивалю. Свою ексклюзивну програму представить знаний піаніст , заслуженого артиста України Йожеф Ермінь у Львівській національній філармонії, у залі, названому на честь Станіслава Людкевича.

3 жовтня цей зал прийматиме піаніста Дениса Жданова, який гратиме музику С. Людкевича, М. Волинського, В. Сільвестрова, Е. Раутаваара, К. Вайна.

Надалі всі концерти відбуватимуться в Органному залі.

  В український прокат вийшла історична драма «Щедрик»

4 жовтня відбудеться речиталь Роксоляни Підчехи під назвою «Любов та Фортепіано», головним твором програми є цикл «Любов» Василя Барвінського.

6 жовтня в Органному зустрінуться «СУМ та радість»: Сучасна Українська Музика у виконанні оркестру Rejouissance (Київ), назва якого перекладається з французької як «радість».

8 жовтня «Етюди у формі старовинних танців» В. Косенка виконає Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Сергія Лихоманенка (Київ).

9 жовтня в Органному розпочнеться «Українська буря»: органістка Надія Величко зіграє твори львівських композиторів від XIX ст. до сучасності, які творили для потужного інструмента – органа.

12 жовтня Bright Piano киянина Сергія Ковальова прозвучить на сцені Органного залу та поєднає музику С. Людкевича, І. Карабиця, В. Косенка та Р. Шумана і Ф. Ліста.

А 13 жовтня ефектним закінченням ЛюдкевичФесту стане аудіо-візуальне дійство від органістки Анастасії Марушко (Одеса) та віджея Степана Суха «Фантазія-токата для органа і VJ».

Залишити відповідь