Україна і світ

У Стокгольмі починається тиждень Нобелівських урочистостей

Тиждень Нобелівських урочистостей, під час якого будуть вшановувати лауреатів найвідомішої наукової премії в світі, починається в четвер у шведській столиці. Сама нагорода буде вручена їм 10 грудня у Стокгольмської філармонії.
Про це повідомляє УНН.
Всього в нинішньому році її отримають 12 осіб. Премію миру, згідно із заповітом Альфреда Нобеля, вручають в Осло. На цей раз її удостоїлися хірург Дені Муквеге з Демократичної Республіки Конго і правозахисниця з Іраку, колишня наложниця терористів з угруповання “Ісламська держава” Нада Мурад “за їх зусилля з припинення використання сексуального насильства в якості зброї війни і збройних конфліктів”.
У Стокгольм приїдуть лише дев’ять лауреатів. Найстарший володар премії цього року — 96-річний американський фізик Артур Ешкін — відвідати шведську столицю не зможе за станом здоров’я. Золоту Нобелівську медаль і диплом під час церемонії за нього отримає син Майкл, а Нобелівську лекцію прочитає друг вченого Рене-Жан Есьямбр. Перед лекцією лауреат у відеозаписі звернеться до аудиторії.

  Синод підготував пропозиції до статуту Єдиної помісної церкви України